Vánoční stromky od 640 Kč. Předprodej již spuštěn!

CO DĚLAT S DĚTMI DOMA - 8 TIPŮ NA AKTIVITY BĚHEM KARANTÉNY

Rodiče, kteří během těchto dní zůstávají doma se svými dětmi nezoufejte. Přinášíme vám několik tipů na aktivity s dětmi v domácím prostředí a s využitím toho, co všichni doma máme.

Náhrdelníky z těstovín

Vzhledem k informace od obchodních řetězců z posledních dnů a týdnů, věříme, že není domácnost, která nemá balíček těstovin. Využijte ho namísto vaření na tvoření s dětmi. Na unikátní náhrdelníky budete potřebovat pouze šňůrku, nitku a těstoviny, které na ně navléknete. Výsledek potěší nejen malé princezny.

Náhrdelník z cestovín

 

Hra na školu 

Hru na školu můžete simulovat vy, jako rodič s dětmi, ale i děti mezi sebou, pokud máte 2 a více potomků. Vždy si určíte jednoho učitele. Může to být rodič, zvláště u dětí v předškolním věku. Tak dítě jednoduše i připravujete na budoucí školní docházku. Simulační úlohy dětem kopírují a znázorňují realitu hraním jednotlivých rolí. Dítě se učí respektovat autoritu. Tým, že se určí jasně učitel, ať již rodič nebo jedno z dětí, které bude zadávat úkoly a následně je kontrolovat. 

Canva - Two Boys Studying a Book

 

Párování plastových víček

Při této aktivitě budete potřebovat pouze víčka z plastových lahví a formu na pralinky, či mafiny. Ideální je nasbírat si víčka z více barev alespoň po dva kusy. Ty mohou vaše ratolesti ukládat do formy podle barev nebo jednotlivě vedle sebe párovat stejné barvy jako pexeso.

Plastove vrchnaciky

 

Třídění barevných kuliček

Barevné huňaté kuličky, pohárky, papír a barevné fixy. To vám bude stačit na další zábavně-vzdělávací aktivitu s vašimi nejmenšími. Pokud nemáte barevné kuličky, vyrobte si je. :) Z postřihaných starých triček nebo z pomačkaného papíru, který si nabarvíte barvami. Jednotlivé kuličky budou děti vhazovat do sklenice podle vzorů, které pro ně nakreslíte. 

Farební guličky do pohárov

 

Provlékání tkaničky přes trubky

Jednoduchým způsobem můžete naučit děti převlékat šňůrku a vytvořit si bludiště. Pro těch menších se dá tato aktivita využít i na učení šněrování bot. Záleží jen na vás jak si těstoviny nalepíte na podložku. Namísto těstovin si můžete nastříhat i tenčí pásky z toaletních rolí a nalepit je na podložku. 

Prevliekanie šnúrky cez cestoviny

Prevliekanie šnúrky cez rolky

 

 

Lakování nehtů 

 

Lakování nehtů ocení všechny holčičky, které se rády parádí. Místo toho, aby si špinili své nehty jim připravíte maketu ruky z kartonu a lakování bude zábavou. 

Lakovanie nechtov

 

Chození po stopách

Zabavit nejen děti, ale i dospělé. To se vám podaří při jednodušší verzi hry twister. Nemusíte se končetinami proplétat navzájem, postačí pokud si nakreslíte trasu ze stop rukou a nohou a zábava je na světě. Kdo projde trasu bez chyby jako první? A kdo bude nejrychlejší? :)

Po stopách

 

 

Rolky z toaletního papíru 

Rolky z toaletního nevyhazujte! Vyplatí se je uskladnit a využít na různé aktivity s dětmi. Takto před velikonočními svátky si můžete s dětmi vyrobit množství dekoraci. Například veselých velikonočních zajíčků. Stačí když na toaletní rolku nalepíte papírové zaječí ouška a zbytek domalovat podle dětské fantazie. Pokud jejich namalujete žlutou barvou na světě jsou najednou malí kuřátky. Toaletní rolky ale můžete využít i na edukační hry. Rolky si očíslujte, přilepte spodní stranou na papír, tak aby stáli rovně. Na paličky od nanuků nebo pásky z kartonu napište příklady na sčítání a odčítání. Nechte na děti a jejich matematické znalosti, aby dali hůlku s příkladem do role se správným výsledkem. Podobným způsobem mohou děti přiřazovat i barvy. 

Príklady

Triedenie farebných paličiek

 

Pevně ​​věříme, že se necháte inspirovat a některé tipy využijete i u vás doma. Děti zabavíte i produkty z naší nabídky https://www.bestent.cz/pro-deti/ .

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.