Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Bestent radí: Jak vybrat vhodnou krycí plachtu

Milí naši čtenáři,

jsme rádi, že Vám můžeme pomoci ve výběru plachet pro vaše ceniny, majetek, zahradu a podobne. Určitě i Vám se stalo, že v zimě kdy je již i Vám zima, cítíte se tak, že by jste nejraději zůstali před TV. Bohužel ne vždy můžeme zajistit takový komfort i našemu majetku. Občas máme obavy, že vysušené dřevo, které jsme uskladnili přes léto na zimu celé promoká. a nyní - CO S TÍM?

V rubrice Bestent řadí, Vám rádi pomůžeme vybrat tu správnou plachtu, protože náš sortiment obsahuje několik druhů plachet a široký záběr rozměrů, víme, že se v tom může někdo ztratit.

Proto Vám nabízíme možnost, zjistit JAK a na CO se využívají naše plachty BESTENT.CZ!

bestent CZ reklama

 

 

Druhy plachet jsou opravdu různé, máme i různé velikosti. Ale, co byste si měli nejvíce všímat? Čemu dát největší důraz?

Určitě by to měly být jedny z následujících parametrů:

1. Gramáž

Tento faktor zohledňuje, kolik látky je práve na 1 m2. To znamená, že čím nižší gramáž, tím je větší pravděpodobnost, že s tím určité předměty nebudete zakrývat. Například pokud je nejnižší gramáž plachty 75g (modrá) tak je vhodné s tím přikrýt v garáži nářadí nebo Celtu prostřít na podlahu a použít jako Podnośnik na abrazivum (například na pískování - měděné abrazivum). V případě, že chcete zakrýt bazén, doporučujeme použít černou plachtu s největší odolností, gramáží až 260g / m2

 

Gramáž (m2) Barva Použití
75 mg modrá jednorázové / dočasné použití
130 mg zelená silnější / nepromokavá
210 mg stříbrno -hnedá garáž, auto, stavební materiál
260 mg stříbrno -černá bazén, dřevo, uhlí, rozestavěný objekt

 
 
 
  
 

2.Typ plachty

Typ plachty je rovněž u každého produktu uvedeno, nejtenčí a jednorázové jsou právě Modré plachty.
Dále máme plachty s větší gramáží a samozřejmě i lepším designem. Tyto plachty s gramáží 200+ mají oboustranně pokrytí. Chrání proti sněhu, větru, dešti a dokonce i slunci. Tyto plachty jsou z jedné strany stříbrné - odráží sluneční paprsky a tak Váš majetek ochrání před vysokými teplotami. Rohy plachet jsou vyztuženy zesíleným černým plastem spolu s očky (na sepnutí). Podél plachty je také všité lano- které zabrání, aby vaše plachta utekla neznámo kam.

Zelená plachta je silná a nepromokavá.

Vyšší level jsou Stříbrno-hnědé plachty, které jsou středně silné a vodotěsné. To znamená, žádná voda nepoškodí Váš drahocenný majetek.

Nejvyšší level plachet jsou určitě stříbrno - černé plachty, které jsou odolné VŮČI VŠEMU! A to doslovně! Pomohou Vám zakrýt Váš domeček, různý stavební materiál nebo nejčastěji i bazény.

3. Využití

Chcete zakrýt dům nebo vysypat abrazivum na podlahu? Nenechte se poplést, nekupujte levné pokud potřebujete zakrýt něco drahé. A naopak, nekupujte drahé pokud to použijete jen jednou!

4. Velikost

Velikost, velikost a zase velikost. Mnohé ženy, ale i muži! Nevědí občas odhadnout svou velikost. V obchodě to vypadá lákavě, ale na co zkoušet? Zabije to hodně času. OMYL! Právě ten čas, který strávíte nad měřením Vašeho domku nebo plochy ušetří čas, který byste strávili nad reklamací nebo zvracením zboží. Určitě radíme, abyste si vybrali i jen o 1m větší rozměr vždy, když je to potřeba!

Pokud je Vaše plocha například 3x5 metrů, určitě doporučujeme si zajistit 3x6 nebo více. Právě kvůli tomu, že při plachtách je uvedeno že +/- 5% kolísá. Může Vám přijít plachta o něco kratší, ale ano io něco větší. Ale na co riskovat? Ušetřme si čas na hezčí chvilky a vyberme o něco větší plachtu.

 

Modrá BASIC plachta / Celta

modrá plachta

 

Gramáž: 75g / m2
Typ plachty: Jednorázová
Využití této plachty je zejména na interiér nebo předměty, které nejsou vystaveny dešti, povětrnostním podmínkám, minimálně jim nepřekáží vnější vlivy (voda, sníh, mráz, ...) Plachtu můžeme využít i na stínění například na stavbě, v dopravě, v zemědělství či domácnosti.

Jedná se o typ plachty, které lze využít k jednorázové nebo až dočasné použití (do 2-3 týdnů) pokud jsou vystaveny povětrnostním podmínkám.

 

Zelená STANDARD plachta / Celta

zelená

 

Gramáž: 130g / m2
Typ plachty: nepromokavá a středně silná
Využití této plachty je zejména na exteriér, jsou vhodné i do interiéru, ale nebyla by to škoda? Touto plachtou můžete zakrýt vše, co chcete aby zůstalo suché. Je nepromokavá a silná. Plachty od 100g + jsou vhodné pro venkovní prostředí. Je třeba odhadnout jak moc nám na předmětu záleží a zda zdolá nějakou tu vločku nebo kapku deště. S touto plachtou zakryjete pískovačky, míchačky, můžete ji použít jako podklad pro rozestavěný domek apod.

Jedná se o typ plachty, které lze využít k častější využívání. Plachta se netrhá díky lanku, které je podél plachty. Dočasné použití určitě přežije silnější déšť nebo i sníh.

 

Stříbrno - hnědá plachta

hnedá

 

Gramáž: 210g / m2
Typ plachty: silná a vodotěsná
Využití této plachty je do exteriéru. Můžete s tím zakrýt vše, co potřebujete. Nejčastěji naši zákazníci zakrývají stavební materiál nebo nářadí, přístřešek, střechu, které chtějí aby vydrželo déle. Touto plachtou můžete zakrýt vše, co chcete aby zůstalo suché. Je nepromokavá a silná. Co je pro Vás důležité je extrémně trvanlivá. Tento druh plachty spolu s černou obsahují jednu stranu stříbrnou díky čemuž Vaši plochu uchrání před UV zářením.

Docela dobré, ne?
Jedná se o typ plachty, které je možné využít vícekrát, je trvanlivá a má UV stabilizaci. . Plachta se netrhá díky lanku, které je podél plachty. Obsahuje kovová očka.

 

Strieborno- černá plachta

čierna

Gramáž: 260g / m2
Typ plachty: nepromokavá a nejsilnější
Plachta, která se vyplatí! Pokud chcete jít do jistoty a nechcete riskovat doporučujeme Vám naši NEJLEPŠÍ plachtu! Je to jedna z nejsilnějších a nepromokavých kousků! Máme je v různých rozměrech, a tedy zakryjete s tím všechno. Kompletně na jistotu můžete zakrýt Vaši stavbu, přístřešek, střechu, pohonné látky, klidně i psí boudu nebo přístřešky pro zvířátka. Plachty jsou odolné vůči dešti, sněhu, větru, bouřím. I proti sousedům :)

Tato plachta má v sobě více než dokonalost. V tomto případě, máte 100% jistotu, že pokud plachtu řádně upevníte a popřípadě upravíte (přikrytí bazénem - využít desky / latě) tak Vám bude sloužit roky. Je to kousek, který koupíte jednou a více už nebudete muset kupovat jiné.

 

 -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------

V případě, že máte nějaké dotazy nebo chcete plachty rovnou objednat, můžete přejít na jejich stránku celty. V případě, že chcete udělat online objednávku neváhejte a kontaktujte nás telefonicky na tel. čísle+420 511 444 903 každý den od 8.00 do 16. 30 hod.