Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Co dělat s dětmi doma: 5 tipů na aktivity během karantény

Rodiče, kteří během těchto dní zůstávají doma se svými dětmi nezoufejte. Přinášíme vám několik tipů na aktivity s dětmi v domácím prostředí. Přečtěte si, co dělat s dětmi doma - 5 tipů na aktivity během karantény, které vaše děti neomrzí.

 co _robit_s_detmi_doma(1)

1.  Náhrdelníky z těstovín

Vzhledem k informace od obchodních řetězců z posledních dnů a týdnů, věříme, že není domácnost, která nemá balíček těstovin. Využijte ho namísto vaření na tvoření s dětmi. Na unikátní náhrdelníky budete potřebovat pouze šňůrku, nitku a těstoviny, které na ně navléknete. Výsledek potěší nejen malé princezny.

 co _robit_s_detmi_doma(10) co _robit_s_detmi_doma(11)

co _robit_s_detmi_doma(9)

2.  Hra na povolání

Hru na povolání můžete simulovat vy, jako rodič s dětmi, ale i děti mezi sebou, pokud máte 2 a více ratolestí. Simulační úlohy dětem kopírují a znázorňují realitu hraním jednotlivých rolí. Dítě se učí respektovat autoritu a poznává co ho baví.

 co _robit_s_detmi_doma(12)

Oblíbené jsou hry na povolání:

kuchař

prodavač / obchodník

lékař

malý mistr

reportér / novinář

pěvecká hvězda

  

3.  Párování plastových víček

Při této aktivitě budete potřebovat pouze víčka z plastových lahví a formu na pralinky, či mafiny. Ideální je nasbírat si víčka z více barev alespoň po dva kusy. Ty mohou vaše ratolesti ukládat do formy podle barev nebo jednotlivě vedle sebe párovat stejné barvy jako pexeso.

Plastove vrchnaciky

 

 4.  Lakování nehtů 

Lakování nehtů ocení všechny holčičky, které se rády parádí. Místo toho, aby si špinili své nehty jim připravíte maketu ruky z kartonu a lakování bude zábavou. 

Lakovanie nechtov

Tip:

Pokud máte doma větší slečny, můžete je zapojit do dělání nehtů spolu s vámi. Vše potřebné pro krásné nehty najdete v naší nabídce.

 co _robit_s_detmi_doma(14)

Viz náš jednoduchý a rychlý návod, jak si udělat nehty i z pohodlí domova:

Nehty jako ze salonu: Nyní si je zvládnete udělat i doma

 

 5.  Rolky z toaletního papíru 

Rolky z toaletního nevyhazujte! Vyplatí se je uskladnit a využít na různé aktivity s dětmi. Toaletní rolky můžete využít i na edukační hry.

Rolky si očíslujte, přilepte spodní stranou na papír, tak aby stáli rovně. Na paličky od nanuků nebo pásky z kartonu napište příklady na sčítání a odčítání. Nechte na děti a jejich matematické znalosti, aby dali hůlku s příkladem do role se správným výsledkem. Podobným způsobem mohou děti přiřazovat i barvy.

Príklady

Triedenie farebných paličiek

Pevně ​​věříme, že se necháte inspirovat a některé tipy využijete i u vás doma.