Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Den matek 2023: Originální tipy na dárky, které potěší tvou mámu

Největší vzor, ​​bezedná studnice lásky, inspirace a pochopení. Během druhé květnové neděle si připomínáme naše superhrdinky. Máte už dárek pro tu svoji? Pokud jste se stále nerozhodli pro ten správný, inspirujte se naším seznamem.

Jedinečnost mám si připomínají lidé po celém světě. Den matek v podobě, jak ho známe dnes, vznikl ve Spojených státech amerických.

Proč ho vlastně slavíme?

Vzdávání úcty maminkám není záležitostí jen novodobých dějin. Kult mateřství a plodnosti slavili lidé již během antického Řecka a Říma. Ve Velké Británii zase vzešel svátek z takzvaného Mothering Sunday. Během čtvrté postní neděle se mohli odcestovaní Angličané vrátit zpět do svých domovů, aby uctili ženy, které jim dali život.

Myšlenka mezinárodních oslav má však původ v Americe, kde se v minulosti právům matek intenzivně věnovala Anna Marie Jarvisová. Tato žena z Philadelphie se rozhodla v roce 1907 uctít památku své zesnulé mámy a prosadit, aby se ze vzdávání úcty stal velký svátek. Americký kongres na volání veřejnosti zareagoval až v roce 1914, kdy vyhlásil druhou květnovou neděli za Den matek.

Neodmyslitelným symbolem díků se stal karafiát, postupně lidé začali vzdávat hold nejen maminkám, ale také tetám či babičkám, které v oblasti mateřství hrály také důležitou roli.

Tuto milou tradici si dnes nepřipomínáme jen květinami. Svou drahou maminku můžete potěšit dárky, které dokonale vystihnou její osobnost.

TIPY NA DÁRKY

Kousek lásky na druhou

Pokud neradi experimentujete a chcete si být výběrem stoprocentně jisti, zvolte starou-dobrou kombinaci klasiky. Udělejte své mamince radost darováním soupravy, která obsahuje květiny a laskavý šperk. Prostě sázka na jistotu.

Pro tu, která miluje organizovaný život

Výjimečné šperky si žádají ještě výjimečnější uskladnění. Aby o ně bylo ukázkově postaráno, věnujte své mámě šperkovnici, která je praktická a designová zároveň. Cennosti tak bude mít „pod jednou střechou“ a zajistí jim pevné místo. Pokud chce svým pokladem pořídit dodatečnou ochranu, může je zamknout na klíč. Ten je součástí dárku.

Pro romantickou duši a parádnici

Vytvořte jí unikátní koutek, ve kterém může realizovat zkrášlovací procedury všeho druhu. Toaletní stolek s pohodlnou taburetkou je místem, kde si odpočine od nekonečného seznamu denních úkolů. Může se zde nalíčit, ale také uskladnit svoji kosmetickou sbírku. Každá žena si zaslouží své, byť jen malé, království.

Uložena do pohody

Sluneční paprsky prosvětlující příbytek, šálek dobrého čaje a kniha v ruce. Pro mnohé dokonalá představa relaxu, který víte v podobě závěsného křesla dopřát i své mámě. Ať už na terase domu, nebo v panelákovém obývacím pokoji. Křeslo je funkční, ale splňuje i parametry moderního interiérového doplňku a můžete jej umístit skutečně kam se vám zažádá.