Hledáte způsob, jak ušetřit? Zaregistrujte se a využijte extra slevu 3% na celý nákup (platí na nezlevněné zboží).

Světový den umění - Oslavte jej spolu s námi se sadou na malování/kreslení pro děti

Den 15. duben je Světovým dnem umění. Den kdy se narodil Leonardo da Vinci 15. 4. 1452 je oslavou umění, talentu a tvořivosti, ale také uvědoměním si důležitého úkolu umění ve společnosti i v životě každého z nás. Zakladatelem světového dne umění je Mezinárodní asociace umění, celosvětové sdružení výtvarníků spolupracující s organizací UNESCO.

Oslavte jej spolu s námi s výtvarnou sadou

Vyberte si u nás dětské sady pro malování a kreslení pro dívky i pro kluky. Kreativní výtvarná sada je ideální pomůcka pro kreativní a umělecké tvoření. Množství barev a druhů kreslících potřeb za skvělé ceny naleznete právě u nás.

Výtvarná sada pro malování a kreslení je skvělým dárkem pro každé dítě a ideální pomůcka pro kreativní a umělecké tvoření.

  • Ideální dárek pro kreativní děti. Zaručuje hodiny tvoření. Malí umělci si mohou vybrat tužky, fixy nebo pastelky a vytvořit své první umělecké dílo.
  • Široká škála barev a velké množství pomůcek k malování umožní realizaci různých kreativních nápadů a zaručí krásné malby.
  • Sada pomůcek je přehledně uložena v kufříku, které si může vaše dítě vzít všude s sebou – do školy, na výlet a venku.
  • Kufřík s uměleckými potřebami osloví každé dítě.

Dopřejte dětem umělecké tvoření a těšte se spolu z výtvarných děl.

Je prokázáno, že malování, kreslení a kreativní tvorba má terapeutické účinky. Dítě se během kreslení uklidní a vyrovnává se stresem nebo úzkostí. Abyste dětem pomohli vytvářet kreativní nápady, ujistěte se, že mají přístup k široké škále materiálů pro kreslení, stavění a tvoření.

Rozvíjí fantazii

Rozvíjet a podporovat fantazii dítěte je velmi důležité. Při kreslení nechte fantazii dítěte volně proudit. Výběr barev, motivů a výtvarných pomůcek barviček, zda vodových nebo temperových barev nechte na dítěti. Nikdy ho za jeho tvorbu nekárejte a nikdy se z jeho tvorby nesmějte.

Procvičí jemnou motoriku

Vybarvování, kreslení tvarů to vše pomáhá rozvíjet dětskou motoriku a procvičovat ruce pro psaní. Kreslení rozvíjí přesné plynulé pohyby rukou a prstů.

Uklidňuje

Je dokázáno, že kreativní tvorba, kde patří také kreslení s barvičkami, vodovými a temperovými barvami má terapeutické účinky. Dítě se při kreslení příjemně uklidní a pomáhá vyrovnat se stresem a úzkostí.

K vyjádření pocitů

Pomocí namalovaných výkresů umíme pochopit touhy, přání, ale také problémy a obavy dítěte.

Zvednutí sebevědomí

Každá jedná kresba, kterou pochválíte, nebo vystavíte na viditelném místě zvedne dítěti sebevědomí a podněcuje jej k tvorbě.