Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Dovolená v Česku: Atrakce, které si nesmíte nechat ujít

Dovolená nemusí být jen o odpočinku u moře. Minulý týden jsme Vám přinesli tipy na přírodní koupaliště, kde se nejlépe vykoupete. Dnes Vám představíme nejlepší české atrakce, které se vyplatí navštívit. Jde o atrakce pro malé i velké. Poznejte, jaké možnosti naše krásné Česko nabízí a vyrazte na dovolenou nebo prodloužený víkend s rodinou a dětmi nebo přáteli.

 

Dobrodružní dovolená pro rodiny s dětmi

- 3D bludisko Hodonín

Adrenalinová atrakce připomínající pavoučí sítě situovaná do korun stromů. Konstrukce bludiska je třípatrová, rozčleněná podle obtížnosti. Nejvyšší patro se nachází ve výšce až deseti metrů. Stezky jsou po celé trase zabezpečeny sítí, takže není třeba žádné jištění. Zaručeně se zde zabaví rodiče i děti. V areálu se také nachází zoologická zahrada, kde si po adrenalinové zábavě můžete dopřát klidnou procházku. Vstup je povolen i s dětskými koly nebo koloběžky.

3d-bludisko

 

- Pansky dvůr Telč

Areál určený pro aktivní trávení volného času. Nabízí pestrý program pro každou příležitost, bez ohledu na věk. Najdete zde:

 

- lanové centrum a lezeckou stěnu (pro malé dětičky, ale i začínající a pokročilejší lezce)

 - dětskou hernu s kavárnou

- půjčovnu elektrokol

- příjemné ubytování a restauraci

telc1telc2

Tip:
Zábavní park si můžete vytvořit i doma, stačí Vám vytvořit překážkovou dráhu pro děti pomocí dětského tunelu nebo hracího stanu.

hracistan

 

Poznávací dovolená trochu jinak

- EKOPark Liberec

První volnočasový ekopark je místem setkávání pro všechny věkové kategorie, zaměřeným na:
- ekologii a životní prostředí
- vzdělávání a kulturu
- zdraví člověka
- sport a volnočasové aktivity

 

Užijte si zde nezapomenutelný den plný zážitků, zeleně, pohody a relaxu. Park je zároveň jako jedna velká „lesní kavárna“. Každý si může vybrat své místo ve skrytu lesa, kde si vychutná výtečnou kávu a občerstvení. Vezměte si také piknikovú deku, která se hodí na piknik v přírodě. Vyhlídkové rozhledny nabízejí dobrodruhům možnost přespání ve volné přírodě pod širým nebem, proto si nezapomeňte přibalit turistický spacák

ekopark2

ekopark1 ekopark3

 

- Pohádková chaloupka na okraji obce Žďár

Nemusíte plánovat mnoho výletů. Dovolená v kúzelné chaloupce Vám přinese množství zážitků a zábavy. Okolí a zahrada nabízí možnost na grilování, romantické posezení u ohně, ale i prostor na hry pro Vaše ratolesti. Na pozemku se nachází pískoviště pro děti, skluzavka, dětské hojdačky a spousta hraček, kde se vaše děti zabaví na dlouhé hodiny. Rodiče potěší vinný sklep, který je ukrytý hluboko pod chalupou. Pro romantiky nebo dobrodruhy je zde sedmimetrový indiánsky teepee stan, ve kterém můžete i přenocovat. Stačí si donést spacák a noc pod hvězdami může začít!

chalpuka1spacak

chalupka2

Letní dovolená v oblacích i bez letadla

- Stezka korunami stromů v Krkonoších

Pro krásné výhledy nemusíte letět v letadle. Tahle vyhlídková stezka Vám přinese dychberúce výhledy na Janské Lázně a procházku korunami stromů. Stezka je přibližně 1500 m dlouhá a bezbariérová, takže ji bez problému projedete i s kočárkem. Vaše malá princezna si sem může také vzít kočárek pro panenky. Na konci stezky je obchod se suvenýry, restaurace s regionálními specialitami a dětské hřiště.

krkonose1 krkonose2

Tip:
Pokud nechcete Vaše malé miminko vynechat z vašich výletů, sejde se Vám Dětská cestovní postýlka od Ecotoys, která bude věrným společníkem na výlety a kempink.

 

- Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Nachází se v nadmořské výšce 1116 m na Dolní Moravě. Těšit se můžete na 100 m dlouhý tobogán a velkolepé výhledy. Dostanete se zde po vyznačených turistických trasách nebo lanovkou (doporučujeme s dětmi). Kvůli vyšší nadmořské výšce je zde silnější vítr, proto, i když je léto, si přibalte svetr nebo mikinu.

stezka-morava1

 stezka-morava2

 

Vybrali jste si, kam se nejblíže vyberete nebo jste již některou z atrakcí navštívili? Pochlubte se, jak trávíte dovolenou v Česku! Věříme, že Vám tyto tipy na zajímavé atrakce pomohli a vy se už nemůžete dočkat, kdy vyrazíte na dovolenou. Opět o týden se můžete těšit na další tipy na výlety a dovolené v naší krásné zemi.