Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Turistika v Česku: Tipy na túry s nejkrásnějšími výhledy

Česko je země bohatá na krásnou přírodu. Turistika je zde proto čím dál tím víc oblíbená, nejen pro domácích, ale i zahraničních turistů. Rádi poznáváte nová místa a máte toulavé boty jako každý správný turista? V dnešní bestent poradně vám nabízíme tipy na túry, které se vám odvděčí krásnou scenérií a výhledy. Přijdou si na své vášnivý ale i méně zdatný turisté či rodiče s malými dětičkami.

 

Turistika v národních parcích České republiky

Krkonošský národní park - KRNAP

Milujete Vysoké Tatry jako každý pravý turista? Krkonoše, jako jediné v České republice, nabízejí možnosti na turistiku s vysokohorským nádechem jako v sousedních Tatrách. Vášnivým turistům doporučujeme absolvovat výstup na nejvyšší horu nejen Krkonoší, ale celé republiky. Pověstná Sněžka má 1602 m n. m. a nabízí velkolepé výhledy. Zdatnější mohou pokračovat na turistických trasách po hřebeni. 

Méně zdatný turisté si užijí trasy a naučné stezky v okolí Špindlerova mlýna. Nacházejí se zde i bezbariérové ​​trasy pro hendikepované turisty nebo pro maminky s kočárky. Vyberete si také z množství cyklostezek. Vezměte si s sebou kola, koloběžky a vyrazte na cyklotoulky.

krnap3 snezka1

Národní park České Švýcarsko

Unikátní a malebná přírodní scenérie jakou nabízí národní park České Švýcarsko nemá obdoby. Nejznámější turistický cíl je Národní přírodní památka Pravčická brána, největší pískovcová skalní brána v Evropě. Čeká vás nenáročná turistika s nejkrásnějšími výhledy, které nadchnou i vaše ratolesti. Můžete využít možnost občerstvení v útulné restaurací spojené s muzeem nebo si sbalte piknikovou deku a opečte si špekáčky na ohni.

čes.šv.vyhlad.3 čes.šv.vyhlad

brana2 čes.šv.


Tip:

Na dlouhých a časově náročnější túrách si nezapomeňte do batohu přibalit i čelovku, lékárničku, teplé oblečení a spacák, který vás zahřeje jako deka v případě nouze.

celovka                           spacak1

Turistika v chráněných územích země

CHKO Broumovsko 

CHKO Broumovsko zahrnuje Adršpašsko-Teplické skály, které jsou vyhledávány turisty i horolezci. Užijete si pohledy na velkolepé skalní útvary: Milenci, Homole cukru, Džbán či Babiččina Lenoška. Jména jim dali horolezci podle toho, co jím svým tvarem připomínají. Broumovské stěny tvoří asi 10 km dlouhý hřbet, turisté zde vyhledávají většinou Kovářovou rokli a taky vrcholy jako Kačenka, Sova, Lucifer a Velbloud. Nejkrásnější výhledy vás čekají z vrcholů hory Ostaš a Křížového vrchu. Tato destinace je velmi oblíbená pro dobrodruhy, ale i rodiny s dětmi.

broum2 adr-tepl1

CHKO Žďárské vrchy a Železné hory

Vyberte se na výlet do nedotčené oázy klidu a čisté přírody. Navštivte tzv. "zelené srdce Česka". Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je Devět skal (836 m n. m.). Túra je vhodná i pro menší děti, absolvovat ji můžete i se sportovním kočárem nebo dětským odrážedlem. Železné hory jsou ráj pro pěší turistiku a cykloturistiku. Celé území je hustě protkané sítí dobře značených tras, stačí si jen vybrat, která vám bude nejvíce vyhovovat. Na tomto území je povoleno stanování a kempování, proto si na dobrodružný výlet nezapomeňte vzít stan a spacák.

zdar1  stany         piknik_deka

Tip: 

Trápí vás po túře teplo, pot nebo spíše špína a bláto? Ideálním řešením je kempinková sprcha, kterou si můžete s sebou vzít kdekoliv se vyberete. Pohodlně si ji zavěsíte a osprchujete si zablácené nohy.

sprcha

Které kopce jste již stihli toto léto pobíhat? Věříme, že jsme Vás inspirovali a vy se už nemůžete dočkat, kdy vyrazíte na turistiku. Nezapomeňte si pořádně sbalit batoh a vzhůru na hory!