Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Jak zvládnout karanténu s dětmi? Zahrajte se déle a lépe

Máte doma školáky, kteří se vzdělávají distančně nebo předškoláky, kterým chybí kamarádi ze školky? Strávit čas s dětmi je někdy náročné. Vyžadují mnohem více pozornosti, později si ji vynucují a po pár dnech vám docházejí nápady, jak je zabavitJak zvládnout karanténu s dětmi? Zahrajte se s nimi a dovolte jim nakouknout do světa dospěláky zábavným způsobem.

 co_robit_s_detmi_pocas_karanteny

 

DOBRÉ RÁNO!

Příliš rychlé rána, kdy se musíte co nejdříve dostat z domu, se během období, kdy zůstáváte doma, zpomalují. Abyste je snadněji zvládli, pracujte spolu i na běžných každodenních úkolech a připravujte se spolu na nový den.

 ako_naucit_deti_ustlat_si_postel

Z ranních povinností si můžete udělat hru. Zahrajte si na úklidovou četu, která v rekordním čase ustele postel. Časy si samozřejmě můžete zapsat a každé ráno se pokusit o překonání rekordu. Pokud máte více dětských pokojů, můžete si udělat bodovací soutěž, jak si ji lze pamatujete z táborů nebo školy v přírodě.

 upratovanie_s_detmi umyvanie_riadu

 

CO BUDE NA OBĚD?

Snídaně, obědy, večeře i všechny ostatní jídla si plánujte spolu. Surfujte po internetu, listujte v kuchařských knihách a vařte společně. Podle připraveného jídelníčku se vám bude také snadněji nakupovat a možná se vám podaří využít potraviny, na které jste zapomněli, že je máte odložené ve skříňkách či v komoře. 

 varenie_s_detmi varenie_s_detmi_karantena

Pokud jsou vaše ratolesti na vaření v opravdové kuchyni ještě malé. Nechte je vařit v dětské kuchyňce. S dostatkem příslušenství, dětských talířů, naběraček či hrnců. Oběd či večeři můžete připravovat spolu, a poté ochutnávat, co jste navarili.

 sada_zeleniny                detska_kuchynka_vybavenie

Oblíbené jsou i plastové sady ovoce na krájení. Jejich používání je velmi jednoduché a bezpečné. Pomocí plastového nože děti oddělují jednotlivé části jídla od sebe na místech, kde jsou spojeny suchým zipem. 

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRY Z DĚTSTVÍ? 

Doba se mění, ale děti zůstávají stále stejné. Pamatujete se na to, jaké hry jste měli nejraději, když jste nemohli vyjít z domu jako děti? Ať už kvůli nemoci nebo kvůli špatnému počasí. Připomeňme si tedy, jaké to byly: 

  • vyrábění bunkru ze všech dek, které doma najdeme
  • policejní honičky

nahanacky lego_stavebnice

tipy_na_hry_pocas_karanteny  deti_pocas_karanteny

 Všechny tyto dětské hry zaberou čas a zkrátí tak jinak nudné dny, kdy prostě nemůžete vyjít z domu. Aby se vaše dobrodružství vždy skončily dobře, bavte se bezpečně. Stavte autodráhy, pečujte o panenky nebo nechte děti, aby pro vás připravili hudební koncert.

hranie