Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Podzim v zahradě a praktické Rady pro Říjen 2023

Říjen je měsíc, kdy se příroda začíná připravovat na zimní odpočinek, a vaše zahrada si zaslouží podzimní údržbu a odpočinek. V našem článku "Podzim v Zahradě a praktické Rady pro Říjen 2023 vám představíme důležité úkoly, které je třeba provést v zahradě. V tomto článku se podíváme na několik praktických rad a tipů, jak si užít podzim v zahradě a udržet ji v dobrém stavu.

Podzim je obdobím, kdy naše zahrady mění svůj vzhled a přípravy pro nadcházející zimu jsou na denním pořádku. Říjen 2023 přichází s úkoly a možnostmi pro milovníky zahradnictví, aby jejich zahrady zůstaly krásné i během této sezóny.

1. Pěstování Chladnomilných Plodin

Říjen je ideálním časem pro pěstování chladnomilných plodin jako špenát, rukola, a petržel. Teploty klesají, což vytváří ideální podmínky pro tyto rostliny. Nezapomeňte je pravidelně zalévat a chraňte je před prvními mrazy vhodným zahradním obalem, zahradní agrotextilií.

2. Sběr Plodů a Zeleniny

Říjen je čas sklizně mnoha plodů a zeleniny, jako jsou jablka, hrušky, borůvky, a dýně. Zahradníci by měli využít této příležitosti ke konzervování čerstvých plodů a zeleniny do zimních měsíců. Můžete je uskladnit v chladu nebo připravit na džemování a zavařování.

3. Úklid a Prořezávání

Je důležité udržovat zahradu v dobré kondici. V říjnu odstraňte odumřelé rostliny a odstraňte plevel, aby se předešlo jejich šíření. Prořezávání stromů a keřů je také nezbytné pro udržení jejich tvaru a zdraví. Nůžky na trávu a křoví jsou při práci v zahradě nepostradatelným nástrojem.

4. Doplnění Hnojiv

Říjen je vhodný čas pro přidání hnojiv do půdy. Organická hnojiva pomohou obnovit výživu půdy a připravit se na příští sezónu. Důkladné hnojení pomůže vašim rostlinám růst zdravěji a silněji. Pomohou vám zahradní postřikovače, které jsou vhodným doplňkem při péči o zahradu, stromy a květiny. Všechny rostliny potřebují výživu a také ochranu před škůdci nebo nemocemi. Díky kvalitním postřikovačům s dostatečným zásobníkem bude práce na zahradě mnohem jednodušší.

5. Příprava na Zimu

Neberte na lehkou váhu přípravu na zimní měsíce. Zkontrolujte stav vašeho zahradního nářadí nebo jiných zahradních doplňků a uskladněte je na suchém místě. K uskladnění nástrojů a zahradního nábytku vám pomůže krycí plachta nebo celta je výborný pomocník, který vám pomůže uchovat všechny předměty v suchu a v bezpečí před nepříznivým počasím. Pomocí našich krycích plachet můžete ochránit například auto, zboží, bazén, rozpracovanou stavbu, pískoviště, zahradní nábytek, nebo cokoli jiného před deštěm, sněhem nebo i sluncem a nepředvídatelným počasím. Naše krycí plachty (zakrývací plachty) a celty mají různé gramáže, abyste si mohli snadno vybrat vhodnou plachtu podle svých preferencí. Navíc, zakrývací plachty máme skladem, takže dodání je opravdu rychlé.

Podzim v zahradě může být magický, pokud ho řádně připravíte. Následujte tyto praktické rady pro říjen 2023 a užijte si krásu této sezóny ve vaší zahradě. Buďte připraveni na zimu a pozorujte, jak vaše zahrada kvete i během chladnějších měsíců. Vaše zahrada vám za to určitě poděkuje.