Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Toto je 5 důvodů proč musí děti kreativně tvořit

Výtvarné a kretívní sady

Prospěšné hračky pro zdravý rozvoj dítěte. Pokud přemýšlíte nad vhodným dárkem pro dítě, výtvarná kreativní sada s kompletním příslušenstvím jako jsou: barvičky, fixy, vodové barvy, temperové barvy, štětce, pastelky, voskovky je tím správným řešením. Jaká pozitiva s sebou přináší koupě výtvarné sady pro děti?

Rozvíjí fantazii

Rozvíjet a podporovat fantazii dítěte je velmi důležité. Při kreslení nechte fantazii dítěte volně proudit. Výběr barev, motivů a výtvarných pomůcek barviček, vodových nebo temperových barev nechte na dítěti. Nikdy ho za jeho tvorbu nekárejte a nikdy se z jeho tvorby nesmějte.

Procvičí jemnou motoriku

Vybarvování, kreslení tvarů to vše pomáhá rozvíjet dětskou motoriku a procvičovat ruce pro psaní. Kreslení rozvíjí přesné plynulé pohyby rukou a prstů.

Uklidňuje

Je dokázáno, že kreativní tvorba, kde patří také kreslení s barvičkami, vodovými a temperovými barvami má terapeutické účinky. Dítě se při kreslení příjemně uklidní a pomáhá vyrovnat se stresem a úzkostí.

K vyjádření pocitů

Pomocí namalovaných výkresů umíme pochopit touhy, přání, ale také problémy a obavy dítěte.

Zvednutí sebevědomí

Každá jedná kresba, kterou pochválíte, nebo vystavíte na viditelném místě zvedne dítěti sebevědomí a podněcuje jej k tvorbě.

Víte, jak udržet a podpořit zájem o kreslení

  • Abyste udrželi zájem dítěte o kreslení výsledek vždy pochvalte 
  • Nikdy se mu nesmějte
  • Projevte zájem: Proč sis vybral tuto barvu? Co je na obrázku nakresleno? Komu to věnuješ? Kde si to vystavíme?
  • Pokud se mu nedaří nekřičte na něj, pomozte mu obrázek opravit
  • Nevyrušujte ho: neuklízejte mu pracovní stůl během tvorby, vykašlete se na nepořádek a počkejte než dokončí své výtvarné dílo
  • Zavěšujte obrázky na zeď, vystavujte obrázky na viditelná místa
  • Zájem o kreslení a vybarvování podpoříte pomocí výtvarné kreativní sady ( s kompletním příslušenstvím jako jsou: barvičky, fixy, vodové barvy, temperové barvy, štětce, nůžky, lepidlo, struhadlo, pravítko, pastelky…) tam dítě najde vše co potřebuje na jednom místě a hezky uložené v praktické sadě, kterou si umí vzít všude s sebou.

Tak už víte, jaký dárek koupíte dítěti?