Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Valentýn 2022: Dárky, které potěší zamilované i singles

I když si během uplynulých staletí prošel několika obměnami, stále má své pevné místo v kalendářích zemí po celém světě. Klasické zamilované valentýnky jsou už sice spíše retro záležitostí, ale během svátku zamilovaných můžete vyznat své city opravdu rozmanitě. Pokud stále nevíte, čím obdarujete 14. února svou polovičku nebo sebe, nechte se inspirovat naším dnešním průvodcem lásky.

valentin (1)

Den Svatého Valentýna - proč ho vůbec slavíme?

Květy, bonboniéry, romantické vzkazy či různé drobnůstky. Kdo vlastně stojí za celou tou červeno-růžovou oponou? O svatém Valentýnovi koluje množství legend, ale ta nejznámější odkazuje na římského kněze, který se rozhodl vzdorovat příkazu tehdejšího císaře Claudia a potají oddával snoubence.

Císař totiž razil teorii o tom, že manželské radosti sloužících vojáků příliš rozptylují a nemohly by se tak věnovat naplno svým povinnostem. Mimo jiné se říká, že Valentýn během života pomáhal křesťanům, za což se dostal do vězení a byl odsouzen k trestu smrti. Dříve však ještě stihl napsat vzkaz žalářníkovy dceři, které vyznal lásku. A první valentýnská pošta byla na světě.

Přestože má Den svatého Valentýna ve společnosti pevnou tradici, obdarování milovaných lze pojmout skutečně rozmanitě. Ať už patříte ke klasikům, nebo hledáte sofistikovanější cestu, usnadněte si rozhodování následujícím nákupním seznamem.

Valentýnský dárek pro klasiky

Pokud neradi experimentujete a při vybírání vhodného dárku raději vsadíte na něco tradičnějšího, zkuste zalovit ve světě plyšových hraček. Váš zamilovaný vzkaz můžete darovat spolu s plyšovým medvídkem. Ve hře je také plyšová taburetka, která kromě milého vizuálu plní ještě i praktickou funkci.

Voňavá valentýnka, která polechtá smysly

Z kategorie sofistikovaných valentýnských dárků vybíráme skvělého relaxačního pomocníka. Aroma difuzéry ve vašem příbytku vytvoří tu správnou atmosféru 365 dní v roce, naladí vás na romantickou vlnu a rozhodně přispějí k zútulnění vašeho bydlení.

valentin (1)

Malé království pro něžnější pohlaví

Chcete se ze stupínku "čokoláda a kytice" posunout výše a potěšit partnerku, manželku či svou spřízněnou duši estetickou záležitostí? Toaletní stolek potěší milovnice kosmetického světa, ale také ty, které si doma jednoduše potřebují vytvořit personalizovaný koutek. Uznáváme, že takové valentýnské překvapení není z tradičního soudku, ale určitě inspiruje ty, kteří již vyčerpali studnici kreativy.

Stačí už jen vyložit nohy a...

...oddychovat, případně si zpříjemnit pobyt na pracovišti. Z kategorie valentýnský dárek pro něj vybíráme něco funkčního, pohodlného a elegantního zároveň. Polohovatelné křeslo zpříjemní kancelářské prostory, ale také domácí oddechovou zónu a posune odpočinek na úplně jinou ak tomu stylovou úroveň.

I single Valentýn si zaslouží oslavu

Budete Valentýna trávit sami případně ve společnosti domácích mazlíčků? Pozornost si zaslouží láska na jakýkoli způsob. Nyní je vhodný čas dopřát si něco, po čem jste už déle toužili. A jelikož radost rozdáváním roste, nezapomeňte obdarovat i své zvířecí přátele.