Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

Pěstování ve fóliovníku nebo ve skleníku? Jaký je rozdíl?

Jarní mrazíky a prudké změny počasí vašim sazenicím neprospívají. Na to, abyste vypěstovali různé druhy zeleniny, ovoce či bylinek v našich klimatických podmínkách potřebujete prodloužit vegetační sezónu.

Pěstování ve fóliovníku nebo ve skleníku je ideální způsob, jak zajistit vaší úrodě ty nejlepší podmínky na růst. Ptáte se, který z nich si pořídit do vaší zahrady? V dnešní Bestent poradně vám prozradíme, jaký je rozdíl mezi fóliovníkem a skleníkem a pomůžeme vám s výběrem.

pestovanie_vo_foliovniku(11).jpg

FÓLIOVNÍK NEBO SKLENÍK?

Fóliovník i skleník plní stejnou funkci - zajišťují pro vaše rostliny a sklizeň:

 - optimální teplotu 

- dostatečnou vláhu

- dobré světelné podmínky

- zvyšují úrodnost

- zajišťují kvalitu úrody

- chrání úrodu před nepříznivým počasím (silný vítr, mráz), nízkými teplotami a škůdci

- urychlují růst a sběr

porovnanie_2_cz

Fóliovníky, stejně jako skleníky, nabízejí celou řadu výhod. Záleží jen na vás, kterému dáte přednost.

 

KDE POSTAVIT FÓLIOVNÍK A KDE SKLENÍK?

Fóliovník a skleník, můžete přistavit k jižní, jihovýchodní či jihozápadní stěně domu nebo chaty. Využijete tím tepelněizolační vlastnosti - zužitkujete odpadní teplo z budovy. V případě bílé stěny domu vám poslouží i odraz světla - rostliny budou lépe osvětlené.

pestovanie_vo_foliovniku(3) pestovanie_vo_foliovniku(10).jpg

FINANČNĚ VÝHODNÝ FÓLIOVNÍK

Co se týče vstupních investic, je zahradní fóliovník mnohem výhodnější než skleník. Jeho montáž zvládnete svépomocí a jednoduše i ve vaší zahradě. 

Velkou výhodou fóliovníku bez základů je, že jej můžete velmi snadno přesunout na jiné místo. To oceníme zejména v případě, kdy je půda na daném místě zamořena chorobami.

foliovniky_CZ

V naší nabídce najdete dva druhy fóliovníků - Premium quality Standard quality. Naše nejkvalitnější fóliovníky v prémiové kvalitě navíc poskytují lepší stabilitu oproti standardní kvalitě - ocelová konstrukce je hrubší a odolnější.

Tloušťka ocelové konstrukce našich fóliovníků:

-  Premium quality - 24 mm 

-  Standard quality - 18 mm

 

KVALITU FÓLIOVNÍKU URČUJE I POUŽITÁ FÓLIE

Kromě stabilní konstrukce určuje kvalitu zahradního fóliovníku i použitá fólie. Pokud zvolíte kvalitní a pevnou konstrukci, ale natáhnete na ni levnou fólii, silnou 1 mm, vydrží vám jen jednu sezónu. 

V naší nabídce najdete nejmodernější typ - kašírované fólie. Díky vyztužené mřížce jsou mnohem pevnější a navíc chrání vaši úrodu před nepříznivým UV zářením. Jejich životnost je minimálně 5 let.

pestovanie_vo_foliovniku(2)

SHRNUTÍ

Svou hlavní funkci plní fóliovník stejně dobře jako skleník. Pro který z nich se rozhodnete, je jen otázkou vkusu, financí a praktičnosti. 

porovnanie_cz