🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

Jak se postarat o vánoční stromeček po Vánocích?

Dokdy u vás kraluje vánoční stromeček? Končí se jeho práce už po novém roce, přežije do poloviny ledna nebo si ho necháváte, dokud vám příliš mnoho lidí řekne, že co chvíli jsou tady Velikonoce? Ať už patříte do kterékoliv skupiny, vánoční stromeček se musí po svátcích přemístit na bezpečné místo, aby vám udělal stejné množství radosti i o rok.

vianocny_stromcek(18)

JAK ZAČÍT?

Všechny kroky, které jste odvážné podstoupily při zdobení, nyní uděláte v obráceném pořadí. Samozřejmě, některé ozdoby možná už časem ze stromku zázračně zmizely (salonky, kolekce, perníčky). Opatrně tedy odložte ozdoby, zkontrolujte svíčky, abyste nezapomněli o rok koupit náhradní, pokud to je nutné.

vianocny_stromcek(11)

Mohlo by vás zajímat:

Jak ozdobit vánoční stromeček: Děláte to správně?

 

JAK SLOŽIT UMĚLÝ STROMEČEK?

Pokud jste si tento rok vybrali vánoční stromek z naší nabídky, velmi nás to těší. Pojďme ale společně vánoční stromeček sbalit tak, aby byl připraven na další sezónu. Podobně jako při skládání ozdob, postupujeme přesně v opačném pořadí. Nejprve tedy přitlačíme větvičky na vrchní straně stromečku a postupujeme směrem dolů.

vianocny_stromcek(15)

Stromek se dělí na více částí. Všechny tři nebo dvě - v závislosti na výšce stromku - můžete zabalit do krabice, ve které jste stromeček dostali. Chcete-li spolu se stromečkem sbalit i jiné vánoční dekorace, zabalte ho do tašky na vánoční stromeček. Najdete je také u nás

 

TAŠKA NA VÁNOČNÍ STROMEČEK

Skladování vánočního stromku je díky tašce na kolečkách mnohem jednodušší. Tašku si můžete vybrat podle výšky stromku:

- taška na vánoční stromeček S ideální pro stromky výšky od 120 do 160 cm

- taška na vánoční stromeček M ideální pro stromky výšky od 180 do 220 cm

- taška na vánoční stromeček L ideální pro stromky výšky až do 250 cm

prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(2)prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(1)

Tip:

V případě, že chcete prakticky uložit všechny vánoční dekorace na jednom místě, vyberte si tašku na stromeček větších rozměrů. 

vianocny_stromcek(14)

VÁNOČNÍ STROMEK NA PAŘEZu

Naše vánoční stromky na pařezu, stejně jako všechny ostatní vánoční stromky, jsou vyráběny vždy v roce, ve kterém se prodávají. Jelikož jejich kmen je vyroben z reálného dřeva, je třeba jej uložit tak, aby měl přístup k vzduchu. Pokud by dřevo navlhlo, může ho napadnout plíseň. Skladujte proto svůj stromeček na pařezu správně a budete si ho moci užívat celé roky. 

vianocny_stromcek(5)

Přečtěte si také:

Vánoční osvětlení: Teplé? Chladné? Vícebarevné? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Zdobení vánočního stromku: Inspirujte se letošními trendy

Tyto fakta o Vánocích nás šokovaly!

Co o vás prozradí váš vánoční stromeček

Vánoční stromek: Odkud k nám přišel?