Jak vybrat umělý vánoční stromeček

Když se řekne symbol Vánoc, většina lidí si představí vánoční stromeček. Vnímáme ho jako dominantu, která nesmí chybět v žádné domácnosti. Během svátků hraje velkou roli, proto není třeba jeho výběr podcenit. Vyzdobený jehličnan bude součástí vašeho domova několik týdnů. Pokud jste se rozhodli pro umělý vánoční stromeček, je to investice minimálně na deset let. Nemusíte se bát, že si koupíte nevzhlednou koště, která se vám nebude líbit. Už dávno tomu tak není. Během posledních let došlo k výrazným pokrokům v designu vánočních stromků, a proto je aktuální nabídka umělých stromků bohatá a stále více realistická. Ale jak vybrat ten nejlepší vánoční stromek? Čeho je třeba si všímat, jak se zorientovat v široké nabídce stromků a jak si vybrat ten správný, to vám teď prozradíme.

Výška a šířka stromku

Umělé vánoční stromky jsou dostupné v různých velikostech a tvarech. Vyberte si prostor, změřte výšku stropu a odečtěte 15 až 20 cm. Zjistili jste maximální možnou výšku vánočního stromku a můžete se pustit do jeho výběru. Stromečky s výškou do 100 cm jsou vhodné na stůl, komodu či pult. Stromečky od 120 do 150 cm jsou ideální do malých a středně velkých prostor. Stromečky od 160 do 190 cm jsou ideální do středně velkých místností a pro všechny, kteří mají omezené prostorové možnosti. Mezi nejprodávanější patří stromky o výšce 180 až 220 cm, které jsou ideální do místností se standardním stropem. Vánoční stromky o výšce více než 250 cm jsou vhodné do místností s vyšším stropem, například vstupní haly, nákupní centra a pod.

Kromě výšky je důležitá také jeho šířka. Ta vám poskytne reálnou představu, kolik místa stromek v pokoji zabere. Změřte si proto i vzdálenost od stěny do místnosti. Máte-li omezené možnosti, vyberte si úzký, tzn. sloupovitý vánoční stromek.

Stromeček na pařezu je praktický, díky tomu, že vám nebude dělat problém pokládat pod něj dárky. Další netradiční alternativou může být také vánoční stromek ve tvaru kužele.

5-min

Druh stromku

Podle druhu jehličnanu si můžete vybrat jedli, borovici nebo smrk.

Jedle má dlouhé husté větvičky, které jsou zakončeny do špice. Stromeček je tedy objemný a nadýchaný. Boroviceširoké a husté větvičky s dlouhým jehličím, díky čemuž působí mohutně a hustě. Její konce jsou zakončeny do oblouku. Smrk má přirozeně nerovnoměrně rozložené větvičky, ale přesto se nejvíce podobá živému stromku.

Barva stromku

Tradiční barvou vánočních stromků je zelená, která vnese kousek přírody do každého interiéru. Zároveň uklidňuje a navozuje pocit bezpečí. Vybrat si můžete také hustě zasněžený stromek Snowy, který umocní atmosféru Vánoc. Pro ty, které omrzel tradiční vánoční stromeček nebo jen mají rádi extravaganci, máme na výběr stromky i v jiném barevném provedení. Kromě klasických zelených stromků naleznete v naší nabídce také růžové nebo bílé vánoční stromky.

mother-with-daughter-decorating-christmas-tree-min

Materiál - 2D vs. 3D stromek

Většina cenově dostupných stromků je vyrobena z PVC materiálů. 2D jehličí je sice ploché, ale stromek je na pohled hustý a souměrný. Pokud hledáte realisticky vypadající stromek, sáhněte po 3D vánočním stromku. Je na pohled hezčí a na dotek příjemnější. Vyroben je z polyethylenu (PE). Větvičky po jeho obvodu jsou odlity z gumy z živých větviček. Uvnitř je vyplněn klasickými plochými větvičkami.

Pro nejnáročnější zákazníky jsou vhodné full 3D vánoční stromky. Ty jsou tvořeny pouze z 3D větviček, díky čemuž jsou k nerozeznání od živých vánočních stromků. Z naší nabídky je takovým typem vánoční stromek Smrk Royal.

Provedení stromku

V naší nabídce se setkáte s více řadami stromků. Pojďme si přiblížit, co daná označení znamenají.

Prvním druhem je klasický, tzn. Classic. Jedná se o stromek ve světle zelené barvě, má přirozený vzhled a není zasněžený. Dostupný je v různých výškách, buď jako jedle nebo smrk.

Podobným typem je stromek „Horská“, který je oproti Classic tmavší. V nabídce je jen jako jedle.

Třetím provedením je Luxury. Jedná se o borové stromky se zasněženými konečky větviček.

Vánoční stromek s názvem Luxury Diamondzasněžené větvičky s bílými krystalky připomínajícími námrazu. V rámci tohoto druhu vám nabízíme i stromky s dekorativní červenou jeřabinou nebo s šiškami. Můžete si vybrat borovici nebo jedli.

Stromečky Exclusive jsou kombinací 2D a 3D stromků. Mají tříbarevné jehličí, jsou pokryty sněhem a krystalky imitujícími námrazu. Jsou výhradně dostupné jako borovice.

Stromečky Royal mají full 3D provedení, větvičky mají tedy skutečný a přirozený vzhled. S tímto přívlastkem v naší nabídce naleznete smrkové stromky.

Kolekce Freezy je charakteristická zasněženými konci větviček, které jsou pokryty perleťovými třpytkami. Vyrábí se jen jako borovice.

Vánoční stromky Chilly Green mají větvičky vyrobené z mnoha jednotlivých jehliček s roztřepenými konci.

Podobným je stromek pod názvem Icy Green. Je velmi hustý, nevyžaduje mnoho ozdob, větvičky jsou tenké, s bílými koncemi. Oba druhy jsou borové stromky.

U druhu Snowy jde o hustě zasněžený vánoční stromeček, který má přirozený efekt. Dostupný je jako smrk a jedle.

Stromečky s přívlastkem „Divoký“ jsou světle zelené a díky velkému počtu větviček a hrotů s krátkým válcovitým střiženým jehličím jsou věrnou kopií živého smrkového stromu.

cz_infografika_vianocne stromceky

Nebojte se nákupu vánočního stromku online

Nevíte se rozhodnout, jestli si koupíte stromek v místním obchodě nebo to zkusíte přes internet? V kamenných prodejnách musíte počítat s užším výběrem a vyššími cenami stromků. Rovněž je to časově náročné oběhat všechny obchody. Kdežto na internetu si víte z pohodlí domova za krátký čas prohlédnout pestrou nabídku vánočních stromků. Nemusíte se obávat nepříjemného překvapení po rozbalení krabice v podobě stromku ala metla. Všechny stromky z naší nabídky mají reálné fotografie a video s detailními záběry, proto vidíte, co kupujete. Potom si už jen stačí vybrat a nechat si doručit váš vánoční stromek přímo domů. Dlouho však neváhejte, aby se vámi vyhlédnutý stromek nevyprodal dříve, než si jej objednáte.

1 bestent

Na první pohled se může zdát, že umělý stromek je dražší volbou oproti živému vánočnímu stromku. Umělý stromek vám však poslouží několik let, nemusíte se trápit s jeho převozem domů, není třeba ho komplikovaně ořezávat do stojanu, nemusíte jej zalévat a po Vánocích ho nemusíte likvidovat. Zároveň je ekologičtější možností, protože šetříte naše lesy před kácení. Věříme, že váš nový vánoční stromeček splní vaše očekávání a přispěje k příjemnému přežití Vánoc.