Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Dovolená v Česku: Přírodní koupaliště, které se vyplatí zažít

Dovolená k letu prostě patří. Mnozí z nás zrušily dávno plánované pobyty u moře a omezily poznávání zahraničních zemí kvůli pandemii, která nás letos postihla. Z této nevýhody ale můžete rychle udělat výhodu. Jak? Co tak konečně zažít dovolenou v Čechách a poznávat krásy naší země? Přírodní koupaliště, kterých je v Česku skutečně mnoho, nabízejí nejen fantastický odpočinek s dětmi či přáteli, ale také množství služeb.

 

Vodní nádrže- mnoho možností ke koupání i na kempink

  • Vodní nádrž Trnávka - naleznete zde hned několik pěkně upravených pláží s pozvolným vstupem do vody, což ocení zejména rodiny s dětmi. Vaše ratolesti se Vám neztratí z dohledu a to díky dobře přehledným plážím. Okolí je protkáno turistickými trasami, které Vás provedou malebností Českomoravské vrchoviny.

zermanice3

  • Vodní nádrž Těrlicko a Žermanice - příjemné prostředí v okolí nádrží umocňuje zážitky z dovolené. Velká vodní plocha umožňuje vyřádit se s dětmi v nafukovací kouli na vodu, vezměte si plťky či kajaky a přebrázdite okolí nebo si klidně sedněte k vodě a chytejte ryby, které si při večerním posezení v kempu můžete ugrilovat. Pokud preferujete noční rybaření, přibalte si na tento výlet i čelovku

 

zermanice

  • Slezská Harta - je to nejmladší přehrada v Česku. Přírodní koupaliště nabízí mnoho možností jak strávit aktivně dovolenou, proto pokud se sem vyberete, určitě neprohloupíte. Užijete si vyhlídkovou plavbu na lodi Harta, která je přizpůsobena i imobilním výletníkům. Dolní paluba je vyhrazena pro kočárky nebo kola. Proto pokud si chce vaše ratolest s  sebou vzít svou oblíbenou koloběžku, nebude to žádný problém.

 

harta7harta8

V areálech těchto přírodních koupališť jsou místa určená ke kempování či stanování, kde zábava zdaleka nekončí. Proto si určitě na výlet přibalte:

-stan 

-spacák

-vařič

-kempinkový stůl a židle

-nafukovací matrace

-kempinkovú sprchu

 P1120356 (1)Screenshot_1_1

Plitvická jezera v Chorvatsku nahradí kouzlo lomů

  • Lom Hříměždice - ráj pro milovníky skoků z výšky - lom s romantickou scenérií, který je často využíván na filmové natáčení. Užijí si zde dobrodruzi i vyznavači klidného slunění se na molu. Vezměte si s sebou pohodlné křeslo, deku nebo nafukovací vak, opalovací krém a čerpejte energii z fascinující přírody.

 

lom

Písečné pláže nemusíte zažít pouze na Balatonu

  • Veselské pískoviny - návštěva Veselských pískoven připomíná dovolenou u moře. Nadchne Vás průzračnou vodou a písečnou pláží. Najdete zde prostor pro odpočinek, koupání a sportovní i kulturní vyžití. Větší pláže nabízejí možnost občerstvení. Na okraji pláže najdete hřiště na plážový volejbal, případně si s sebou vezměte fotbalové branky, které si můžete rozložit kdekoliv v areálu a turnaj s vašimi ratolestmi může začít.

 

veselske_1

aqua

  • Hamerské jezero- riviéra severu - jezero možná znáte z filmu "Dovolená s Andělem". Kromě krásných míst ke koupání a písečné pláže zde najdete i dva kempy. V areálu jsou vodní skluzavky, tenisové kurty, minigolf, stolní tenis, půjčovna loděk a šlapadel. Těšit se můžete na vodní atrakce - např. vodní lyžování, aquazorbing, vzduchovou trampolínu, dětské hřiště nebo lanový park v korunách stromů. Na své si přijdou i majitelé pejsků, pro které je vyhrazena pláž. Už nemusíte cestovat na dovolenou bez vašeho čtyřnohého miláčka.

 

hamerske hamerske2

Věříme, že Vám tyto tipy na přírodní koupaliště pomohli a Vy se už nemůžete dočkat, kdy vyrazíte na dovolenou. O týden se můžete těšit na další tipy na výlety a dovolené v naší krásné zemi.