Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Turistický stan: Jak si ho vybrat?

Turistická sezóna je v plném proudu, a proto se na ni třeba důkladně připravitTuristický stan se za poslední roky velmi změnil. Z velkých a těžkých konstrukcí se staly jednoduché malé domky, které prostě poskládáte, upevníte a znovu složíte. Výběrem správného a kvalitního stanu si zaručíte společníka na dlouhé rokyProcestuje s vámi kus světa, ukryje Vás před horkými slunečními paprsky a také před pořádnou bouří. Máte před sebou velkou nabídku a trápíte se otázkou, jak si vybrat turistický stan? Bestent poradna Vám opět ráda poradí.

JAK VYBRAT STAN? 

První parametr, který musíte zvážit při výběru, je jeho kapacita. Jde tedy o velikost stanu a počet osob (dospělých a dětí), pro který je doporučený. V naší nabídce najdete turistické stany pro:

- 2 osoby

- 3 osoby

- 4 osoby

- 6 osob

P1120356 (1)

JAKÉ HODNOTY JSOU PODSTATNÉ PŘI VÝBĚRU STANU?

Kromě kapacity osob jsou důležité i jiné parametry:

- Rozloha a výška stanu

Často se stává, že ve stanu může přespat i více lidí než deklaruje výrobce. Znamená to však snížení pohodlí. Do prostorných stanů si pohodlně uložíte všechny své věci. Praktičtější stany mají i předsíň nebo vnější stříšku, kde si odložíte zablácené boty nebo převěsit mokré věci.

Výška stanu:

-  méně než 110 cm- vám prakticky nabízí pouze možnost v stane ležet.

-  od 110-130 cmve vyšším stane můžete i sedět a případně si tam za špatného počasí zahrát karty.

-  od 130-180 cmje již poměrně vysoký stan, kde se můžete klečet nebo stát.

 180 cm a více znamená, že se v stane můžete klidně postavit, ale myslete na to, že vyšší stan musíte bezpečně ukotvit.

P1120308

- Vodní sloupec / voděodolnost

V našich klimatických podmínkách si vystačíte se stanem, u kterého je základní voděodolnost. Takový stan je bezpečný a určitě vám poskytne ochranu před deštěm i mokrým podkladem. Většina stanů je vyrobena z voděodolných materiálů, což je konec konců při stanování podmínkou. 

P1120250

Další parametry turistických stanů, které byste měli zvážit jsou:

Hmotnost stanu- těžší stany jsou určeny pro více osob, ale zároveň musíte počítat s tím, že kdosi ho musí na místo stanování přinést.

  Pevnost konstrukce stanu- závisí na prutů stanu. Pevná konstrukce má těžší váhu a je vhodná na kempink, kde nepotřebujete řešit každé kilo a velikost. Konstrukčně snadněji stany najdou využití při cestování, kde má váha stanu velký vliv.

  Větrání a zapínání stanu- vchody vybavené moskytiérou se staly samozřejmostí a během horkých letních nocí výborně poslouží. Díky tomu můžete stan větrat a zároveň vás tato nenápadná síťka ochrání před otravným hmyzem. Stany s krytým vchodem také nabízejí větší prostor.

P1120346

Vybrali jste si? Věříme, že ano. Přejeme Vám skvělé dny strávené v přírodě, ať se už vyberete kamkoli.