Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

Jak přežít domácí karanténu?

  Domácí karanténa už pro mnohé není cizí pojem. Ať zůstáváte doma z vlastního přesvědčení nebo prostě proto, že musíte, je to pro vás nová situace. Ne každému je přirozené zachovat si denní režim, pokud se to od něj nevyžaduje. Co dělat, jak trávit čas. Zde jsou možnosti, jak přežít karanténu a zachovat si zdravý rozum.

Co robit v karantene

Pracujte z domu

Práce z domu je jedna z možností, jak se během karantény doma nezbláznit. Na Slovensku ještě není velmi rozšířená možnost home office. Ve Velké Británii je už téměř 68% firem nakloněných flexibilnímu pracovnímu prostředí. Pokud s prací z domova nemáte zkušenosti, pomohou vám rady, které jsme sepsali v předchozím příspěvku. Prací určitě nic nezkazíte, naopak, pokud si dokážete udržet svůj pracovní režim odvděčí se vám i váš zaměstnavatel.

 

Střídejte činnosti 

Abyste neupadli do stereotypu je vhodné, abyste střídaly činnosti. Pokud například přes den pracujete a sedíte za PC, večer počítač vypněte, nechte odpočinout oči i hlavu. Věnujte se raději nějaké fyzické aktivitě.

 

Čtěte knihy a dívejte seriály

Konečně máte čas dočíst tu knihu, která leží na nočním stolku už třetí měsíc. Nemusíte bojovat s věčným problémem, a to, že usnete vždy při druhé straně čtení. Můžete číst ráno nebo kdykoliv během dne. Pokud jste odkládali shlédnutí očekávaného seriálu nyní je ideální prostor. Možností je mnoho, stačí se prohrábnout nabídkou HBO nebo Netflix, či jiných streamovacích služeb a o zábavu máte postaráno.

netflix and chill 

Vzdělávejte se

Ať už pracujete z domu nebo ne, vždy je prostor na to, abyste obohatili o nové znalosti nebo dovednosti. Napredujte v pracovní oblasti. Vzdelajte se iv oblasti osobního rozvoje, naučte se nové triky pro lepší organizaci své práce, či domácnosti. Překvapte své blízké výjimečným jídlem a absolvujte kulinářský online workshop. Splňte si sen a staňte se malířem. Věnujte čas svému domácímu miláčkovi a vytrénujte z něj ukázkového pejska. Online možností je mnoho, stačí si vybrat.

 

Přizpůsobte si svůj životní styl

Vždy jste byli noční pták, ale vaše práce a s ní spojené ranní vstávání vás omezovala? Nebo naopak, máte raději stereotyp, pravidelný harmonogram, ale práce si vyžaduji flexibilní přístup. Během karantény si s tím nemusíte lámat hlavu, Životní styl a svůj denní režim si přizpůsobíte, jak bude vyhovovat jen vám. Pracujte v noci, pokud jste tehdy produktivnější a ráno si klidně můžete přispět.

 

Kdo ví, možná vám tento pobyt doma ukáže, že je čas na změnu a vy se rozhodnete změnit nejen své dlouho zažité zvyky, ale i pracovní zaměření, či životní styl. Každopádně netřeba zoufat, jak se říká, po každé bouřce jednou vyjde slunce. I tato karanténa jednou pomine, snažte se z ní vytěžit, co nejvíce pozitivního.

netflix and chill (1)

 Ak ste sa rozhodli pre homeoffice vyberte si z ponuky tu, relax v záhrade si užijete tu,  redizajn bytu spolu zrealizujeme tu, u nás nájdete všetko.