Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT BOUDU PRO PSA?

Budy pre psa

Zvažujete koupi nového domova pro vašeho pejska a nevíte si rady? Přečtěte si, co všechno byste měli zohlednit při správném výběru. 

Pokud váš pes tráví většinu času venku v zahradě, je vhodné mu i tam zajistit ideální místo na odpočinek a úkryt před špatným počasím. Ideálním řešením je bouda pro psa . Při její koupi je třeba zvážit několik faktorů, aby byl pes spokojený a tím pádem i jeho majitel.

VELIKOST

V první řadě je třeba zohlednit velikost pejska a té přizpůsobit velikost boudy. Aby se pes cítil dobře je vhodné, aby se nemusel přikrčit při vstupu do boudy. Uvnitř by měl mít dostatek místa , aby se bez problémů postavil na rovné nohy. Když si lehne celý na podlahu měl by mít rezervu alespoň 30 cm prostoru kolem sebe. Takto by měl bez problémů i otáčet a měnit polohu, jak se mu zachce.

MATERIÁL

Dále je třeba zvážit materiál z jakého je bouda vyrobena. Musí psa ochránit před deštěm i sněhem . Uvnitř je nejlepší podlaha z materiálu, který  izoluje . Pokud nechcete, aby pes ležel přímo na podlaze využijte starý koberec, povlečení nebo deku jako podložku. Přihlížejte při výběru i na funkčnost materiálu. Musí být snadno omyvatelný. Snadno udržíte čistotu v novém domě vašeho psa. Barva boudy je jen vaše volba. Některé boudy se prodávají se dřevem v syrovém stavu, které si můžete ošetřit mořidlem vlastního výběru. Pro detailista je zde možnost namalovat boudu i jinými barvami, které zpestří vaši zahradu.

MÍSTO

Boudu vhodně umístíte . Nejlepší na místo, kde bude mít pes dobrý výhled na celou zahradu a také svůj klid na odpočinek. Určitě se vyhněte umístění boudy u plotu, hned vedle frekventované cesty. 

Bouda bude pro pejska novým útočištěm a domovem. Nemusí to tak být hned od začátku. Dopřejte pejskovi čas, aby si zvykl na nové místo. Ať si boudu pořádně očichat. Ze začátku mu můžete dovnitř odložit nějakou dobrotu nebo boudu vystlat oblíbenou dekou psa. Dopřejte mu čas, aby si nový domov oblíbil. 

Boudy pro vašich čtyřnohých miláčků najdete zde . Pelíšky pro pejsky, kteří pobývají v interiéru najdete zde .