Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Jak vybrat trampolínu pro děti?

Chladné dubnové dny jsou konečně na ústupu a na scénu se pomalu dostávají teplé dny. No a ani se nenadějeme a budeme tu mít léto. To však není jen o dovolených u moře, ale i čase stráveném v našich zahradách. A aby se v ní vaše děti nenudili, vymyslete jim dostatek aktivit. Jednou z nich může být i trampolína. S její výběrem vám dnes pomůžeme.

Na trhu můžeme najít širokou škálu různých trampolín. Obecně platí, že se dají rozdělit do tří základních kategorií. Známe interiérové ​​trampolíny, exteriérové ​​trampolíny a trampolíny určené k jumping. V našem srovnání se zaměříme na kombinované kousky, které je možné umístit i do většího interiéru, ale prioritně jde o exteriérové ​​trampolíny, které nabídnou vašim dětem možnost vyřádit se na čerstvém vzduchu.

 trampolina (1)

Na co si dát při koupi trampolíny pozor?

Na úvod si však řekněme, které faktory bychom při koupi trampolíny neměli v žádném případě podcenit. Trampolína by totiž neměla primárně sloužit jako designový doplněk do vaší zahrady, ale bezpečný zdroj zábavy pro vaše ratolesti. I proto je třeba při její koupi sledovat několik faktorů, které vám řeknou o kvalitě její provedení více. Všímejte si zejména:

1. Kvalitu konstrukce trampolíny

Abyste vašim dětem zajistili dostatečný komfort a minimalizovali riziko ošklivého zranění, svou pozornost věnujte zejména materiálu, ze kterého je trampolína vyrobena. Stejně tak je třeba všímat si i kvalitu jednotlivých svarů. Dětská trampolína musí být pevná, ideální je v tomto případě ocelová konstrukce. Na trhu se sice můžete setkat is levnějšími hliníkovými variantami, ale šetřit na materiálech vám v žádném případě nedoporučujeme. V lepším případě se vám trampolína "odvděčí" kratší životností, v tom horším může na přílišnou spořivost doplatit vaše ratolest.

Kromě samotné konstrukce a kvality jednotlivých svarů si nezapomeňte důkladně odsledovat ani pevnost nohou. Vše by mělo držet pevně na svém místě, nic by se nemělo kývat ani vyčnívat. Pokud přijdete na nějaký nedostatek, trampolínu přestaňte okamžitě používat. Nezapomeňte ani na detaily - trampolína pro děti by měla být ošetřena povrchovou úpravou, díky které předejdete jejímu poškrábání. Zároveň bude rám trampolíny chráněn před korozí a nepříznivými vlivy počasí.

 trampolina (2)

2. Velikost a nosnost trampolíny

V tomto směru již dnes neplatí téměř žádné omezení. Je jen na vás, zda si koupíte dětskou trampolínu o průměru 140 centimetroa, na kterém se vyřádí jedno dítě, nebo zvolíte větší průměr skákacího ráje. Doporučujeme vám však myslet i na budoucnost. Vaše děti totiž budou růst jako z vody a vedle větším průměru tak budete brzy potřebovat i vyšší nosnost. Dětská trampolína přitom není každoroční investicí, proto zvolte při koupi větší plochu, která vám postačí na několik let. V konečném důsledku si v skákání možná najdete zálibu i vy.

3. Pružiny a jejich ochranu

Základním předpokladem pro správnou funkčnost trampolíny jsou kvalitní a bezpečné pružiny. Čím větší trampolínu si zvolíte, tím více je budete mít k dispozici. Pružiny by měly být odolné a jejich povrch by měl být ošetřen galvanizací nebo pozinkováním. Speciální povrchová úprava totiž zabrání jejich korozi. Dávejte si však velký pozor na to, aby pro vaše děti pružiny nepředstavovaly bezpečnostní riziko. Musí být bezpodmínečně zakryty, ideální bude, pokud budou dostatečně chráněny ze všech stran.

Jakou trampolínu si vybrat?

Nyní už víte, na co si dát při koupi trampolíny pozor. Nastává čas na zvážení, jak velkou trampolínu si do své zahrady pořídit. Záviset to bude na několika faktorech, ale zejména od počtu osob, které budou trampolínu využívat.

 trampolina (3)

Trampolína 243 cm

Pokud hledáte trampolínu, na které budou dovádět primárně vaše děti, pak může být ideální volbou trampolína s průměrem 243 centimetrů. Ta zvládne maximální zatížení 150 kilogramů, hravě tak vydrží vývin vašich ratolestí i občasné dovádění dospělé. V neposlední řadě však disponuje kvalitním provedením, vyrobená je totiž z polypropylenu, tepelně vázaného uhlíku a oceli. Její 42 poiznkovaných pružin je pokryto speciálním materiálem pohlcujícím nárazy lemovaným houbou, která předejde nejen ošklivým zraněním, ale i opotřebení materiálu. Trampolína je obehnána kvalitním ochranným pletivem CARRUZO. Jeho výška 156 centimetrů je dostatečná na to, aby zabránila vypadnutí osob ze skákací podložky.

Trampolína 252 cm

O něco větší je trampolína s průměrem 252 centimetrů, která si poradí se stejným maximálním zatížením na úrovni 150 kilogramů. I v tomto případě přitom platí, že kvalitní pozinkovaná kovová konstrukce zabrání nechtěnému pohybu jednotlivých částí. Díky tomu minimalizuje riziko zranění dětí, dospívajících i dospělých. Polypropylenová a polyethylenový kombinace skákací podložky a ochranné síťoviny v kombinaci se 42 pozinkovanými pružinami a třemi dvojitými nohami stabilitu trampolíny ještě umocní. Velkou výhodou v tomto případě je, že samotná trampolína disponuje i pohodlnými schůdky, které zajistí bezpečné vycházení a sjíždění ze skákacího ráje.

Trampolína 305 cm

Pokud zvažujete koupi trampolíny, na níž nebudou dovádět jen děti, ale i dospělí, zvyšte svou pozornost. Trampolína o průměru 305 centimetrů už totiž nabízí dostatek prostoru pro všechny věkové kategorie. Její nosnost zůstává identická s předchozími modely a poradí si se 150 kilogramy. Kombinace oceli, pružného polypropylenu a tepelně vázaného uhlíku je odolná nejen vůči přetížení, ale i vůči deformacím. Můžete si tak být jisti, že si bude trampolína i po letech používání držet svůj tvar. Ochranné pletivo CARRUZO vysoké 180 centimetrů disponuje oboustranným síťovým zapínáním na zip. V případě nechtěného tlaku na síť tak předejdete její otevření a minimalizujete riziko vypadnutí z trampolíny. Celkově 54 pozinkovaných pružin a dvouvrstvý pružinový kryt se zase postarají o to, aby se vám na trampolíně dobře skákalo. A aby se na trampolínu dostali skutečně všechny věkové kategorie, nezapomeňte k ní přistavit schůdky CARRUZO, které jsou součástí balení i v tomto případě.

Trampolína 312 cm

Trampolína o průměru 312 centimetrů může být ideální volbou pro větší rodiny, ale i jako atrakce na narozeninových oslavách dětí. Se svou nosností 150 kilogramů nabízí dostatek možností na vyšantenie několika malých ratolestí. To vše přitom za zachování maximálního komfortu a zejména bezpečnosti, o kterou se stará 54 kusů pozinkovaných pružin, tři dvojité nohy, šest síťových sloupků, polypropylenová skákací podložka, pozinkované rámové trubky či polyetylénová síťovina. Součástí trampolíny je 74 centimetrů dlouhý a 31 centimetrů široký pohodlný žebřík, díky kterému se dostanou na trampolínu bezpečně i ti nejmenší.

Dodatečný chránič pružin na trampolínu

I když disponují samotné trampolíny chrániči pružin, bezpečnosti není nikdy dost. Neváhejte si proto pořídit dodadočný chránič pružin na trampolínu a zvyšte tak bezpečnost svých nejmilejších. Barevné kryty pružin na trampolínu si můžete zakoupit ve velikostech 244 cm, 312 cm a 374 cm.