Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Nejlepší pomůcky na domácí fitness

Blíží se léto a vy se ptáte, jak na formu do plavek? Nemějte strach, půjde to i bez permanentky do "fitka". Stačí si vybrat ty nejlepší fitness pomůcky do domácnosti. S jejich správným výběrem vám pomůže náš článek.

Potřebujete se zbavit přebytečných kilogramů? Nebo jen chcete zlepšit svou kondici a udělat něco pro své zdraví? Tak či onak, tipy na domácí fitness vám nepochybně padnou vhod. I proto vám přinášíme seznam nejlepších fitness pomůcek do domácnosti, díky kterým se můžete přiblížit ke své vysněné postavě opět o něco více. Které to jsou?

Podložky na cvičení

Zřejmě vás překvapeni, že náš výběr začneme příslušenstvím v podobě podložky na cvičení. Na trhu najdete dnes již téměř nepřeberné množství podložek, přičemž každá nabízí své benefity. Podložka na jógu je jednoduše skladovatelná a díky své protiskluzové povrchové úpravě zabrání nepříjemnému klouzání po podlaze. Akupresurní podložka vám zase pomůže v případě, pokud vás trápí bolesti páteře, deprese či častá únava. Vaší pozornosti by však neměla ujít ani klasická podložka na cvičení, taková, jakou možná znáte z posiloven. S její koupí příliš neváhejte, stane se pro vás základnou při domácím cvičení a vaše klouby vám za ni budou vděčné.

fitness (1)

Posilovací gumy a expandéry

Slyšeli jste už o expandéru? Jde o jednoduchou fitness pomůcku, která prověří vaši sílu a kondici pomocí jednoduchého odporu. Díky expandéru si můžete efektivně vypracovat postavu, ale také zvýšit sílu v nohách či v rukách. Velkou výhodou expandérů jsou přitom jejich rozměry, díky kterým si je můžete přenést prakticky kdekoliv. Posilovací gumy budou při cvičení využívat tlak, díky kterému bude vaše tělo nuceno reagovat zvýšenou silou. Proto - ať už cvičíte jógu, pilates, crossfit nebo se zaměřujete na fitness - kvalitní expandér by ve vaší výbavě chybět neměl. V nabídce přitom najdete expandéry na posilování celého těla, ale i expandéry na posilování rukou.

Fitness trampolíny

Není žádnou náhodou, že si získává jumping mezi milovnicemi zdravého životního stylu stále silnější postavení. Tato efektivní sportovní aktivita vám totiž pomůže zlepšit vaši výdrž, ale zároveň vás zbaví i přebytečných kalorií. Fitness trampolína je primárně určena na kardio cvičení a kondiční tréninky, skákání na ní si však zamilujete natolik, že vás z ní už nikdo nedostane. Trampolína na jumping je přitom vhodná do interiéru i exteriéru. Je proto jen na vás, zda si vyberete cvičení v pohodlí svého bytu, nebo zvolíte trénink na čerstvém vzduchu.

Míče a balanční podložky

Při domácím cvičení je velmi důležité správně pracovat s vlastním tělem. Při chybných pohybech se totiž vyvnívaných výsledků rozhodne nedočkáte, ale co je ještě horší, riskujete i ošklivé zranění. I proto by ve vaší fitness výbavě neměl chybět pořádný gymnastický míč či balanční podložka. Věřte nám, přestože se balancování na těchto pomůckách může zdra na první pohled jako jednoduché, pořádně se při něm zapotíte.

fitness (2)

Činky a závaží

Přestože jsme se dosud zaměřovali na cvičení s vlastní váhou, je dobré mít k dispozici i poctivé "železo". Činky a závaží se těší ve světě fitness obrovské oblibě, výsledkem čehož je jejich široká nabídka. Je jen na vás, zda si zvolíte nakládací činkový set, nebo si vaše srdce získají snadněji vinylové činky. Vaše tělo se vám v obou případech poděkuje.