Slevy až -40% pro široký sortiment produktů v našem letním výprodeji. ☀️ Neváhejte a nakupujte výhodně!

Co sázet v září ve fóliovníku

I když se výsadba různých plodin povětšině pojí s jarním obdobím, existují rostliny, které můžete zasadit i na přelomu léta a podzimu.

Existuje několik druhů zeleniny, které můžete do vašeho fóliovníku zasadit také v září. Tento měsíc mají mnozí z nás zafixován jako čas sklizně. Je na čase přidat do svého plánovače nové zvyky. Během září můžete směle sázet ředkvičky, špenát, ale i růžičkovou kapustu. Tak pojďme na to!

Proč právě fóliovník?

Sázení ve fóliovníku přináší několik výhod během celého roku. Zahradní fóliovník vám pomůže vypěstovat různé druhy plodin, dokonce i takové, které nestihly na zahrádce dozrát. Vytváří ideální klima a chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou silné srážky či chlad. Více o jeho super vlastnostech se dočtete v ZDE. 

Pokud patříte k zahrádkářským začátečníkům nebo se potřebujete lépe zorientovat ve výsadbě, doporučujeme šikovnou pomůcku. Vyzkoušejte náš praktický kalendář pěstování zeleniny, který nabízí přehled výsadby plodin různého druhu podle jednotlivých měsíců. Kalendář si můžete bezplatně stáhnout do svého chytrého zařízení a tak jej máte po ruce vždy, když potřebujete.

Ředkvičky

Tuto oblíbenou jarní zeleninu můžete vysazovat také v září. Vybírejte si však takové odrůdy ředkvičky, které mají krátké vegetační období. V takovém případě si úrodu budete moci posbírat již po měsíci od zasazení. Nezapomeňte udržovat dostatečnou vlhkost půdy, semínka ředkvičky vyžadují pravidelné zalévání.

Špenát

Špenát je takzvaným otužilcem mezi zeleninou – jeho semínka klíčí již při teplotě 4 stupně Celsia. Jedná se o zeleninu s krátkou vegetační dobou, většina druhů špenátu dozraje již za šest týdnů. Pokud jste moc nedočkaví, odstřihnout si můžete už i nové baby lístky, které jsou vhodné ke konzumování. Přečtěte si více o jeho pěstování a benefitech.

Růžičková kapusta

Zelenina, na kterou mnozí z nás museli "dospět". Růžičková kapusta je další skvělou plodinou, kterou můžeme do fóliovníku vysazovat během devátého měsíce v roce. Obsahuje vysoké množství vitamínu C a žádá si úrodnou, dobře odvodněnou půdu.

Salát

Končící léto a začínající podzim je ideálním obdobím pro sázení salátu. Prodlužte si chuť dovolenkových měsíců v kuchyni při přípravě jídel. Například takový baby salát můžete sbírat již 30 dní od zasetí semen. V zimě salát přeruší své vegetační období a v plné síle začne rodit už opět na jaře. I když je salát vcelku odolnou plodinou, doporučujeme jej během zimních měsíců zakrýt hrubší netkanou textilií.