Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Co sázet v srpnu do fóliovníku? Máte více možností

Období letních dovolených je v plném proudu, ale naše zahrádky si přesto neberou prázdniny. I během teplých dnů se můžete plně realizovat ve svém fóliovníku. Co sázet v srpnu? Pojďte se na to podívat spolu s námi a rozšiřte si pěstební obzory o další poznatky.

Srpen je skvělým měsícem pro výsadbu semen různého druhu. Můžete se tak dostat k chutné rychle rostoucí zelenině, kterou máte vždy po ruce k nedělnímu obědu. Do fóliovníku je během srpna nejlepší zasadit rostliny s krátkým vegetačním obdobím, jako jsou špenát, kedluben či rukola.

Zelenině, která potřebuje na dobrou úrodu delší časové období, zase výsadba v srpnu dopřeje dostatek slunečního světla a tepla před nástupem podzimu a zimy. I když jsou srpnové teploty přejné, hladina podzemní vody může být kvůli suchám menší, proto je třeba mladým rostlinkám zajistit dostatek vláhy.

Proč právě fóliovník?

Poskytuje ideální podmínky nejen pro pěstování rostlin, ale také pro jejich přezimování. Když vysadíte rostliny v srpnu, stihnou se ještě zakořenit a přinést lístky. Během zimy se vegetace přeruší, ale brzy na jaře se můžete těšit na novou úrodu.

CO PĚSTOVAT V AUGUSTU VE FÓLIOVNÍKU

Špenát

Špenát je skvělou volbou k pěstování pro ty, kteří chtějí rychle sklízet plody své práce. Má krátkou vegetační dobu. Semínka špenátu vyklíčí do šesti dnů, špenát můžete sbírat už šest týdnů po výsadbě. Lístky mladého špenátu, který zasejete koncem srpna, budou připraveny ke sklizni již v říjnu. Pokud mu v zimě dopřejete vegetační klid, nové úrody se dočkáte už brzy na jaře. Jak správně pěstovat špenát? Dozvíte se ZDE.

Rukola

Rukola zasazená začátkem srpna vám poskytne úrodu ještě před zimou. Tato listová zelenina s typickou nahořklou chutí je skvělou přísadou do salátů. K růstu nepotřebuje mnoho místa ani složité podmínky. Je odolná vůči mrazům, bez problémů přezimuje v půdě a vy se na jaře můžete těšit z nových zelených lístků.

Salát

Velmi vděčnou rostlinou k pěstování ve fóliovníku je i salát. Má ráda chladné prostředí, proto nemusíte svůj fóliovník během zimy zahřívat tak, jako u jiných rostlin. Přestože se jedná o odolnou zeleninu, během zimy jej doporučujeme zakrýt hrubší netkanou textilií.

Kedluben

Zasadíte-li kedluben v polovině srpna, jeho plody si můžete užívat ještě na podzim téhož roku. V případě podzimní sklizně doporučujeme vybírat rané odrůdy. Časné odrůdy kedlubny sbíráte spolu s listy, když průměr bulvy dosáhne alespoň 5 centimetrů. Pozdní a pozdní odrůdy sbírejte bez listů.

V srpnu můžete sázet i jahody

Zbystřit by měli i milovníci jahod. Semínka tohoto milovaného ovoce můžete sázet brzy na jaře, ale i ke konci léta. Ideálním obdobím je právě druhá polovina srpna. Více o tom, jak sázet jahody a jak se o ně správně postarat, se dočtete v tomto článku.

Náš tip: Chcete mít přehled, jak sázet různé druhy plodin během celého roku? Nahlédněte do našeho praktického kalendáře. Provede vás pěstováním zeleniny od ledna do prosince. Můžete si jej stáhnout do svého smart zařízení a mít jej stále po ruce.