🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

9 důvodů proč si koupit umělý Vánoční stromek

Každý rok miliony domácností čelí dilematu, zda si vybrat mezi umělým vánočním stromkem a skutečným živým vánočním stromkem. Vánoční stromek je středobodem sváteční výzdoby každé domácnosti, a proto je důležité správně si vybrat. Pokud i tento rok stojíte před velkým rozhodnutím, zde je 9 důvodů, proč by pro vás mohl být umělý vánoční stromek tou správnou volbou.

1. Výdaje

Umělé vánoční stromky je možné používat znovu a znovu mnoho let, díky čemuž tato počáteční investice časem výrazně šetří peníze. V závislosti na tom, jaký styl si vyberete, může umělý vánoční stromek stát méně než živý a dokonce i dražší model bude z dlouhodobého hlediska levnější. Umělý vánoční stromek může mít menší dopad na životní prostředí (podle odhadů byste ho měli uchovávat minimálně osm let - ideálně 20). Pokud se snažíte minimalizovat finanční dopad svátečního období, pak vám umělý vánoční stromek skutečně pomůže. Naše vánoční stromky vypadají jako živé.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (1)

 

2. Údržba umělého vánočního stromku

Pro ty, kteří jsou velmi zaneprázdnění, má umělý stromeček opravdu smysl. Po postavení a ozdobení si stromek nevyžaduje žádnou údržbu, žádné zalévání a ani jehličí nebude padat po celé podlaze. Nebudete ho muset vysávat a nebudete ho vybírat z koberce dlouho do jara!

9 tipov pre umelý vianočny stromček (2)

 

3. Přesun vánočního stromku

Umělé vánoční stromky jsou relativně lehké ve srovnání s jejich velikostí, větší stromky se rozkládají na samostatné kusy na uskladnění a stromky jsou zabaleny v krabici, díky čemuž je jejich přeprava domov jednoduchá. Jakmile jsou doma, můžete vánoční stromek uskladnit v podkroví, garáži nebo skříni. Každý, kdo si někdy koupil živý stromeček, ví, že je těžký, těžko se s ním manipuluje a větší stromky se vám do auta nemusí vejít. Díky živému jehličí váš kufr může vypadat jako po smršti v Tatrách. Umělý vánoční stromeček vám bordel v kufru neudělá.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (3)

 

4. Uskladnění vánočního stromku

Určitě se vám vybavuje pohled na odpadkové koše na sídlišti (a méně často na vesnici), které obklopují živé vánoční stromky, které jejich majitelé nechali na pospas osudu. Dostat stromek domů je jedna věc, ale pokud máte živý stromek, po Vánocích ho musíte zlikvidovat, což bude pravděpodobně znamenat další cestu v autě s ještě větším nepořádkem. Umělý vánoční stromek můžete uskladnit na jakémkoli suchém místě, které není vystaveno vnějším podmínkám. Jednoduché však? Umělý stromek tak můžete uskladnit do sklepa, do podkroví či do skříně. Takže pokud vás sváteční období omrzí, umělý vánoční stromek je v tomto kontextu jistě jednodušší alternativa. Na ještě jednodušší a šetrnější uskladnění umělého vánočního stromku doporučujeme tašku na vánoční stromeček.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (4)

 

5. Životnost vánočního stromku - kdy se staví vánoční stromek?

Kdy postavit vánoční stromeček? Tuto otázku si mnozí z nás kladou ještě před vánočním obdobím. Poslední dobu vánoční atmosféru posouváme na stále dříve, a dříve. Ale kdo by nechtěl cítit vůni perníků a otevírat okénka na adventním kalendáři? Pokud máte tendenci postavit svůj stromeček těsně před Vánocemi, pak skutečný živý vánoční stromeček pohodlně vydrží, ale pro ty, kteří zdobí brzy, to může být problém. Živé stromky se časem znehodnotí a při brzkém nákupu mohou začít hnědnout ještě před příchodem Štědrého dne. Umělý strom si zachová svůj vzhled a vždy bude vypadat zářivě a svěže, jako živý, bez ohledu na to, jak dlouho ho necháte stát.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (5)_1

 

6. Alergie a respirační problémy

Mnoho lidí je skutečně alergických na vánoční stromky, trpí (ne)známým syndromem “Alergie na jehličnany”. Syndrom vánočního stromku - jak se začalo říkat - je způsoben plísněmi, které rostou na stromech. Tyto přirozeně se vyskytující plísně mají tendenci kvést a rychle se rozšiřovat, když jsou stromy vystaveny v našich domovech. Na vánočních stromků bylo nalezeno více než 50 různých plísní (zdroj: https://wexnermedical.osu.edu/blog/christmas-tree-allergy ) a mohou být zodpovědné za spuštění příznaků podobných nachlazení a astmatických záchvatů. Umělé vánoční stromky takové problémy nemají a jsou bezpečnější volbou, pokud máte v domácnosti astmatiky a alergiky.

Právě skupina astmatiků vám bude vděčná, zvolíte-li umělý stromek jako živý, který je uchrání před různými problémy během nejkrásnějších svátků v roce. Vánoční stromek z PVC může vypadat jako živý, také díky 3D jehličí a vaše návštěva na první pohled rozdíl nepozná.

7. Vzhled a dekorace na vánoční stromek

Může být obtížné najít ten správný živý vánoční stromek pro váš prostor, i když máte k dispozici obrovský výběr. Živým vánočním stromkem může chybět symetrie a při základně jsou často velmi široké, takže je obtížné je umístit do malých místností a stísněných prostor, zatímco moderní vánoční stromeček z umělého materiálu je dostatečně "štíhlý" a přesto dost vysoký. Luxusní umělé stromky jsou dostupné v různých tvarech a velikostech, což vám umožní najít ten správný vánoční stromeček, který se hodí do vašeho prostoru, a vždy budou pěkně symetrický. 

My jsme pro vás rozdělili vánoční stromky do následujících kategori

 

Po přidání vánočního osvětlení a dekorací poskytne elegantní a atraktivní vzhled. Umělé vánoční stromky jsou také v nabídce v různých barvách (zelená, bíla, růžová) a povrchových úpravách, aby vyhovovaly vašemu vkusu a výzdobě interiéru, a tak se svým výběrem můžete skutečně zazářit. 

 

Proč nezkusit například i takový zasněžený umělý vánoční stromek (Luxury), nebo umělý vánoční stromek na pařezy, právě pro jejich současný, svérázný a přirozený vzhled. Díky symetrii a vyváženosti umělého stromku je zavěšení ozdob jednoduché. Pokud máte málo místa, vyberte si vysoký, úzký umělý stromeček, který zabere méně místa a dá se snadno obcházet a ozdobit, ale po dokončení může být skutečně krásný a luxusní. 

9 tipov pre umelý vianočny stromček (7)

Navíc umělý vánoční stromek vám stále poskytne atmosféru skutečného stromku, alespoň pokud jde o vzhled a dojem. V současnosti vypadá umělý vánoční stromek opravdu jako živý. Pokud vám však chybí "skutečná vůně stromu", vždy můžete zavěsit několik ozdob s vůní jehličí, nebo použít aroma difuzér s vonnými oleji.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (8)_1

 

8. Vánoční stromek okamžitě?

Rádi byste chtěli svůj stromek okamžitě? Rádi vám jej doručíme do 24 hodin. Se slovem Vánoce se nám pojí i zážitky a vzpomínky na přeplněná nákupní centra, až se člověku nechce vyjít z domu. Nemusíte, objednejte si vánoční stromek online dnes, a na další pracovní den vám jej doručíme. Jelikož živé vánoční stromky se mohou výrazně lišit ve formě a velikosti, opravdu potřebujete navštívit obchod, abyste si vybrali ten nejkrásnější vánoční stromeček. Díky výhodám umělého vánočního stromku jako je například hmotnost vánočního stromku si můžete objednat online, doručení máte až ke dveřím. Jednoznačně to šetří váš čas.

9. Bezpečné Vánoce - Jak přežít šťastné a veselé Vánoce?

Máte-li malé děti, které objevují kouzlo Vánoc, může to být pro ně dobrodružstvím. Všechno se třpytí, zpívá, hraje, bliká. Vánoční stromek se tak může stát lehce obětí vašeho drobečka. Na rozdíl od živých stromků, které prostě nemůžete tvarovat, tak vánoční stromeček z PVC (umělý vánoční stromeček) můžete tvarovat podle představ. Tipy zkušených maminek vám prozradíme! Spodní větve stromku můžete modelovat, aby jejich konce směřovaly vzhůru. Tím zabezpečíte poměrně větší prostor ze spodní strany stromku. Do volného prostoru můžete umístit dárky nebo cokoliv, co zabaví vašeho prcka víc než samotný stromek. Živé stromy, když vyschnou, se mohou stát nebezpečím požáru, zatímco umělé stromky jsou vyrobeny z materiálů zpomalujících hoření. Avšak bez ohledu na to, jaký stromeček si vyberete, měli byste ho držet mimo dosah otevřeného ohně a světla na něm by měly být vypnuté, když je strom bez dozoru.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (9)_1


Vyčarujte si kouzelné Vánoce, které se neobejdou bez vánočního stromku. Neváhejte a objednejte si pro Vás ten nejkrásnější vánoční stromeček. V naší nabídce naleznete širokou paletu umělých vánočních stromků různých velikostí i barev v imitaci smrku, jedle, či borovice. Zasněžené vánoční stromky, klasické přirozené vánoční stromky, které vám usnadní zdobení. Umělé vánoční stromky na pařezu, které působí díky pařezu z přírodní borovice (impregnovaný přírodní kmen borovice) ještě realističtější. Vyberte si z naší nabídky a určitě nebudete litovat.