Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Sedací pytel - Jak si vybrat nejlepší doplněk do interiéru i exteriéru

Praktický a designový společník pro malé a velké. Sedací vak zajistí pohodlné sezení nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Chcete zdokonalit svoji oázu odpočinku? Poradíme vám, jak si vybrat ten nejlepší pytel na sezení.

Vyměňte klasické křeslo či pohovku za sedací pytel. Skvělé místo k lenošení vhodné pro všechny věkové kategorie.

Proč si vybrat sedací pytel?

  • ergonomický tvar – dokáže se přizpůsobit tvaru těla
  • je bezpečný i pro děti
  • můžete jej umístit do interiéru (kde poslouží i jako doplněk) i do exteriéru - k dispozici jsou také outdoorové varianty se speciálně upraveným povrchem (ve většině případů je voděodolný)
  • jednoduše ho přenesete z místa na místo

Co rozhoduje při výběru sedacího pytle

Rozměry vaku

Zaměřte se na velikost a nosnost vaku. Nejtěžší a nejrozměrnější bývají sedací pytle, které mají tvar polštáře. Pokud nemáte moc prostoru nazbyt, volte spíše vaky ve tvaru hrušky. Poskytují místo k sezení pro jednu osobu a vejdou se i do menších prostor.

Povrchový materiál

Pokud hledáte sedací pytel pro denní používání, vybírejte z materiálů, jako jsou polyester, nylon či eko kůže. Skvěle se hodí do dětského pokoje, kde budou podrobeny větší zátěži od vašich mrňousů. Sedací vaky naleznete také v plyšovém provedení či provedení z umělé kůže. Takový povrch je však náročnější na údržbu, čištění zmíněných druhů raději nechte na specialisty.

Cena

Cena sedacího pytle se odvíjí od materiálu či samotné značky. Předpokládáme, že hledáte sedací pytel, který vydrží co nejdelší časové období, proto se do něj nebojte investovat více peněz. Levné alternativy jsou lákavé, ale v konečném důsledku nemusí být vůbec výhodné. Pokud hledáte produkt s dlouhou životností, neváhejte si za kvalitu připlatit.

Výplň sedacího vaku

Většina sedacích vaků je vyplněna polystyrenovými kuličkami, které zajistí to, že se tvar vaku okamžitě přizpůsobí vašemu tělu a vy získáte maximální komfort při sezení. Vybrat si můžete také nafukovací vaky, které jsou o něco lehčí. Tento druh sedacích pytlů je vhodný pro děti.

Typy sedacích vaků

Sedací pytel pro děti

Dětský sedací pytel by měl být komfortní, lehký a měl by sestávat z takového materiálu, který zvládne časté čištění doma. Do dětského pokoje doporučujeme vybrat vak s povrchem z polyesteru, nylonu nebo ekokůže, který kdykoli odzipujete a vyperete v pračce.

 Sedací pytle míč

Sedací pytle ve tvaru fotbalového míče potěší malé i velké fotbalisty. Můžete je umístit do interiéru, ale také do zahrady. Vytvořte si svoji vlastní fotbalovou jedenáctku.

Sedací pytel – herní křeslo

Skvělý dárek pro všechny vášnivé hráče. Sedací pytel herní křeslo zajistí maximální pohodlí všude tam, kde ho položíte.

Jak čistit sedací pytel

Pravidlo číslo 1 - dešifrujte etikety a vždy se řiďte pokyny od výrobce. Přeřadí to, jak produkt čistit či jak o něj pečovat. Některé sedací vaky mají snímatelný potah, který jednoduše odzipujete a vyperete v pračce. Malé skvrny můžete vyčistit pomocí jemného čistícího prášku a kartáčku. Buďte však opatrní. Máte-li doma například sedací pytel s kožešinovým povrchem, odneste jej do čistírny. Totéž platí i v případě jiných povrchů, se kterými si nevíte rady. Namísto experimentů je předejte do rukou odborníků.

Náplň do sedacího pytle

U některých typů sedacích vaků umíte náplň doplňovat, vyměňovat i odebrat. Při denním používání a manipulaci se může náplň vaku usadit na jednom místě. V takovém případě vak stačí odzipovat a náplň upravit dle potřeby. Dbejte však na to, aby měl takový pytel kvalitní zavírání, abyste o výplň během používání produktu nepřišli.