🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

Jak ozdobit vánoční stromeček: Děláte to správně?

Pro ty, co bojují každý rok s vánočním stromkem a také pro ty, kteří tento rok zdobí stromek poprvé, jsme připravili krátký manuál. Jak ozdobit vánoční stromeček rychle, jednoduše a tak, aby všechny vaše vánoční ozdoby vynikly?

ozdoby_na_vianocny_stromcek(2)

Předtím, než začnete s zdobením vánočního stromku, je třeba jej vložit do stojanu, resp. rozložit. Pokud jste si zakoupili vánoční stromek u nás, velmi nás to těší. Naše vánoční stromky jsou vyrobeny z kvalitních plastových materiálů, které jsou ohebné. Můžete si je upravit podle svých představ. Větve můžete směřovat rovnědolů a vytvořit tak efekt stromku zatíženého nebo směrem nahoru a vytvořit tak dostatek místa pro všechny dárky.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(17)

Vánoční světla otestujte ještě předtím, než jejich zavěsíte na stromeček.

 

1. VRCH STROMEČKU

I když je romantické vidět ozdobovat špic stromku na závěr zdobení, z praktického i bezpečnostního hlediska je lepší, když nejvyšší část ozdobíte jako první. Ať už používáte klasický vánoční špic, mašli nebo hvězdičku.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(3)

2. VÁNOČNÍ SVĚTLA

Vánoční světýlka na stromeček instalujeme jako druhé. I v minulosti byly mezi prvními vánočními ozdobami. Dokonce ještě předtím, než jsme začali stromeček zdobit perníky a oříšky zabalenými z lesklém papíře, nesměli na něm chybět svíčky. Jako první je na stromeček přidal německý reformátor Martin Luther. Vracel se domů a viděl, jak hvězdy zářily mezi větvemi stromů a rozhodl se tento třpyt přenést i na svůj domácí stromeček.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(11)

Moderní vánoční světla stačí precizní obmotat a přichytit na větve stromku. Začněte tím, že si změříte vzdálenost od elektrické zásuvky k stromku, abyste světélka mohli pohodlně vypnout. Namotávajte zespodu směrem nahoru. Světýlka nejprve položte "volně", aby vám vystačily na celý stromeček, a následně je bezpečně upevněte.

 

3. VÁNOČNÍ GIRLANDA

Dalším krokem je, pokud ji používáte, vánoční girlanda. Využít můžete různé korálky nebo papír. Západněji od nás se girlandy vytvářejí z napukanej kukuřice a červených brusinek nebo šipek. No v našich domácnostech se spíše využívají ty z barevných fólií nebo pírek. Po umístění vánočního osvětlení tedy následují girlandy.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(18)

 

4. VĚTŠÍ VÁNOČNÍ OZDOBY

Možná máte doma celou skříň plnou ručně foukaných skleněných koulí, které se předávají z generace na generaci. Možná jste vsadili na ty nerozbitné nebo koule vyrobené z polystyrenu zdobené ubrouskovou technikou. Možná si dekorace vytváříte sami. V každém případě, teď je ten správný čas je vybrat, oprášit a opatrně rozvěsit.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(14) ozdoby_na_vianocny_stromcek(16)

5. MENŠÍ OZDOBY A KOLEKCE

Stromeček "dolaďte" pomocí menších dekorací. Myslete na to, že všechny dekorace by měly být rozmístěny přibližně ve stejných rozestupech. Postupujte od těch větších, až po úplně nejmenší ozdoby či sladkosti. Pokud máte doma ozdoby, které jste si vyrobili sami nebo jste je dostali od svých blízkých, umístěte je do středu stromečku, aby byly dobře viditelné. Samozřejmě, pokud zdobíte stromeček s dětmi, může to být menší chaos, ale také skvělé dobrodružství a kopec zábavy.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(19) ozdoby_na_vianocny_stromcek(1)

Jak ozdobit vánoční stromeček? Viz letošní trendy:

Zdobení vánočního stromku: Inspirujte se letošními trendy

 

TIPY NA ZÁVĚR:

Při koupi vánočních světel si vybírejte tmavý - zelený nebo černý - kabel, jednodušší jej tak schováte mezi větvičkami stromečku. 

Stejně používejte zelenou nit nebo drátek na připevnění dekorací, perníčků nebo jiných dobrot. 

Spodní část stromku položte navánoční balící papír nebo pro něj vytvořte "sukni", kterou stojan zakryjete. Stromek tak bude vypadat mnohem vánočněji.

ozdoby_na_vianocny_stromcek(7) ozdoby_na_vianocny_stromcek(9)