🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

Zdobení vánočního stromku: Inspirujte se letošními trendy

Vánoční nálada je již skoro všude: v nákupních centrech, na náměstích a pomalu ale jistě, se dostává i do našich domácností. Zdobení vánočního stromku je každoroční tradicí, která navodí tu pravou vánoční atmosféru. Každý z nás má jinou představu o dokonalém vánočním stromku. Někteří mají stejnou výzdobu už několik let, jiní zase mění barvu ozdob a typ vánočního stromku každý rok. V dnešní Bestent poradně vám představíme letošní vánoční barevné trendy, které vás zaručeně inspirují.

zdobenie_vianocneho_stromceka-bestent

BAREVNÉ TRENDY

 

Zimní krajinka

Barva Pantone pro rok 2020 je Classic Blue. Popisuje se jako nadčasová barva, která přináší pocit klidu a míru. Nejlepší na letošní barvě roku je, že pro každého může znamenat něco jiného. Pokud ji dobře zkombinujete, nádherně vynikne v moderním, ale i ve venkovském a rustikálním stylu. 

modry_vianocny_stromcek_classic_blue(1) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(2) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(13)

modry_vianocny_stromcek_classic_blue(4) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(10) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(14)

Modrou barvu můžete snadno kombinovat se stříbrnými, ale i zlatými doplňky. Ideální je i její kombinace s bílou červenou barvou.

 

Kde můžete tuto barvu použít?

modré vánoční světýlka

- vánoční koule

- věnec 

- stuhy

interiérové dekorace a nábytek

vianocna_atmosfera

Mohlo by vás zajímat:

Jak ozdobit vánoční stromeček: Děláte to správně?

 

VÁNOČNÍ TÉMATA NA ROK 2020

 

Vánoční stromek ve stylu Shabby chic

Tento elegantní a romantický styl vznikl v 80. letech ve Francii. Klade důraz na přírodní materiály a venkovský styl. Typický je rozedraný nábytek, krajka, peří a vše kontrastní. Ideální volbou jsou proto zasněžené vánoční stromky, které dokonale zapadají do tohle vánočního tématu.

vianocny_stromce(1) vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(4) vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(3)

vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(1) vianocny_stromcek_dekoracia vianocny_stromce(2)

Barevnou škálu Shabby chic stylu tvoří tyto barvy:

- bílá

- starorůžová

- zelenkavá 

- šedá

- krémová

 

Přírodní prvky jsou charakteristické i pro rustikální styl. Typickým znakem je minimum ozdob nebo zcela žádné dekorace. Dominují hlavně jednobarevné světýlka. Do tohoto tématu se hodí vánoční stromky na pařezy.

rustikalny_vianocny_stromcek(9) rustikalny_vianocny_stromcek(3) rustikalny_vianocny_stromcek(2)

Tip:

Pohrajte si s dekoracemi, které jsou spojovány s přírodou - šišky, šipky, bobule, jmelí, slaměné ozdoby a pod. Umělý vánoční stromek můžete provonět esencemi s vůní jehličí. Vánoční atmosféru vám navodí i vůně skořice nebo citrusového ovoce.Vánoční stromek ve stylu Louskáčka

Kdo by neznal Louskáčka? Tento elegantní a luxusní styl si získal mnoha po celém světě. Je charakterický vším, co k Vánocům patří. Dominantní je postavička Louskáčka a barevné kombinace červené, zlaté, zelené a modré. 

Pokud se rozhodnete tento rok ozdobit váš vánoční stromeček v tomto stylu, doporučujeme sáhnout po barevných světýlkách.

luskacik_vianocny_stromcek(2) luskacik_vianocny_stromcek(5) luskacik_vianocny_stromcek(4)

luskacik_vianocny_stromcek(1) luskacik_vianocny_stromcek(6)

Takový stromek milují i děti, jejichž svět je plný pohádkových postaviček, třpytek, vzorů a barev.Vánoční stromek ve stylu Buffalo check

Buffalo check jsou tradiční kostkované látky, které se dokonale hodí na vánoční dekorace. Vznik těchto látek se datuje kolem roku 1856, v nejstarší továrně na výrobu vlny, kde se tato látka vyrábí dodnes.

Tento styl vnese do vašeho domu či bytu pocit pohodlí a jakési starosvětské romantiky. Kostka působí útulně a domácky.

vianocne_dekoracie_buffalo_check(6) vianocne_dekoracie_buffalo_check(8) vianocne_dekoracie_buffalo_check(5)

vianocne_dekoracie_buffalo_check(10) vianocne_dekoracie_buffalo_check(1) vianocne_dekoracie_buffalo_check(11)

Látku známe v 2 barevných provedeních:

- červená a bílá

- červená a černá

- černá a bílá

buffalo_check

Tip na závěr:

Aby tyto trendy vynikly a ozdobili vaši domácnost, je v první řadě důležité sladit výzdobu a typ vánočního stromku s vaším interiérem. Vyberte si proto ty barevné kombinace a vánoční témata, které zapadnou do stylu vašeho bydlení. 

 

Viz též:

Jak ozdobit vánoční stromeček: Děláte to správně?

Vánoční osvětlení: Teplé? Chladné? Vícebarevné? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Tyto fakta o Vánocích nás šokovaly!

Co o vás prozradí váš vánoční stromeček

Vánoční stromek na pařezu: Tento styl si vás získá

Zasněžený umělý vánoční stromek: Trendy na rok 2020