🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

Vánoční osvětlení: Teplé? Chladné? Vícebarevné? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Co patří k vánočnímu období více než ryba, salát, vánoční cukroví a vánoční stromečekVánoční osvětlení v teplých či studených odstínech. Máte raději jednobarevné vánoční osvětlení nebo vícebarevné vánoční světýlka? Věděli jste, že svíčky na stromeček se poprvé objevily v Německu?

Traduje se, že Martin Luther na konci dlouhého dne pozoroval zapadající slunce a díval se jak se první hvězdy třpytily mezi korunami jehličnatých stromů. Tento pohled ho nadchl natolik, že chtěl toto krásné divadlo dopřát i svým nejbližších. Na vánoční stromek proto přibyly svíčky a později i elektrické vánoční osvětlení.

 vianocne_svetielka(22)

Dnes jsou to LED světýlka, které vytvářejí kouzelnou atmosféru Vánoc celkem nenápadně, bezpečně a kromě vánočního stromku zdobí i:

-          Balkonyvianocne_svetielka(24)

-          Terasy

-          Náměstí

-          Schodiště

-          Střechy

-          Okna či dveře

 

 

Při výběru vhodné světelné řetězy, musíte myslet i na to, zda ji plánujete použít do exteriéru nebo do interiéru. Bezpečnější je vybrat si venkovní osvětlení, protože je voděodolné a mají kvalitní napájecí zástrčku. Proto u nás najdete kvalitní světla, které využijete venku i uvnitř.

 

STUDENÁ BARVA

Studená barva vánočních světel nevytváří chladnou atmosféru. Právě naopak. Její světlo je jasnější než tlumená teplá barva, která je spíše v zlatých odstínech. Výhodou této barvy je, že krásně splývá s ledovou a zasněženou krajinou v exteriéru - nebo tedy takovou atmosféru vytváří, i když nemáme na Vánoce za okny zasněženou krajinu.

  vianocne_svetielka(14) studena_biela-vianocne_sviecky(05)

 

TEPLÁ BARVA

Máte rádi měkké světlo svíček? Vyberte si vánoční světelnou řetěz označenou jako "teplá bílá". Tento odstín je jemný a zlatý. Čím delší verzi si vyberete, tím zářivější bude váš vánoční stromečekU nás najdete světelné řetězy s různým počtem světýlek:

-         21 metrů záři 300 žárovkami

-         12 metrů záři 200 žárovkami

-         6 metrů záři 100 žárovkami

 vianocne_svetielka(21) vianocne_svetielka

 

VÍCEBAREVNÁ SVĚTELNÁ ŘETĚZ

Věděli jste, že vaše vánoční dekorace o vás leccos prozradí? Například zda jste klasik, romantik nebo veselá kopa. Optimističtí lidé mají veselý barevný stromeček. Vybírají si pestré ozdoby. Pokud mezi ně patříte, určitě se vám nejvíce líbí vícebarevná světelný řetěz, která vesele problikává ve vašem obývacím pokoji. A tak je to fajn, vždyť Vánoce jsou přece o radosti. 

 vianocne_svetielka(1) farebne_vianocne_sviecky(1)

vianocne_svetielka(7)