🏷️ Black Friday ⚫ Největší výprodej letošního roku je tady! Využijte slevy až do -60% na vybrané zboží. ❗Pozor - jen do vyprodání zásob!

Vánoční stromek s 2D a 3D jehličím? Toto jsou hlavní rozdíly

Zda si vyberete živý nebo umělý vánoční stromek na tom nezáleží a přesto stále bude ozdobený vánoční stromeček neodmyslitelnou součástí Vánoc. Časy když umělý stromek vypadal jako kýč jsou dávno pryč. Umělé vánoční stromky v BESTENT vypadají jako živé a vybrat si můžete ze široké nabídky.

stromček (1)

Jedním z parametrů výběru je i provedení jehličí

Pojďme si to spolu pěkně rozebrat a vysvětlit.

Výroba 2D jehličí

 • Vánoční stromek s 2D jehličím je zaručena klasika, která je však stále u zákazníků oblíbená. Realistické jehličí je vyrobeno z kvalitního PVC materiálu a díky tomu je příjemné dlouhé a měkké na dotek.
 • Vánoční stromky s 2D jehličím se vyrábějí z PVC fólie, která se nastříhá do požadované délky a šířky a následně se zpracuje dále.

Na výrobu vánočního stromku s 2D jehličím se používá PVC materiál

 • PVC je tzv. polyvinylchlorid je plast druh vinylu, tento materiál se lisuje na tenký papír ze kterého se stříhají jemné pásky, které připomínají jehličí.
 • Jednotlivé pásky se následně namotávají na drát a vznikají větvičky.
 • Vánoční stromky s 2D jehličím jsou velmi pěkné a cenově dostupnější. PVC jehličí je husté a má kvalitní provedení.

 

stromček (2) stromček (3)

Výroba 3D jehličí

 • Na konce jehličí, které jsou viditelné se používá kvalitní PE materiál.

Na výrobu vánočního stromku s 3D jehličím se používá PE materiál

 • PE je tzv. polyetylén je plast, který je možné odlévat a vstřikovat do různých forem. Používají se formy vyrobené z reálných větví stromů, které se plní PE materiálem.
 • Výsledkem je jehla, která mě velikost, tloušťku i hmotnost skutečné větve stromu.
 • Vánoční stromek s 3D jehličím má o něco více reálnější vzhled. Vánoční stromky s 3D jehličím však budou o něco dražší.

 

stromček (4) stromček (5)

Výběr už necháme na Vás, rozhodujte se podle stylu jaký se Vám líbí, výšku vybírejte podle vašich prostorových možností a:

 • pokud se rozhodujete podle ceny vyberte si kvalitně zpracovaný vánoční stromek s 2D jehličím. Vánoční stromek z PVC materiálu je zaručenou klasikou umělých vánočních stromků a připomíná tradiční Vánoce. Vánoční stromek s 2D jehličím vypadá jako živý, kvalitně zpracovaný, jeho barva je realistická a jehličí je měkké a příjemné na dotek.
 • pokud pro Vás cena nehraje roli máme pro Vás vánoční stromek s 3D jehličím, který vypadá realističtěji. Vánoční stromek s 3D jehličím je jako živý, kvalitně zpracovaný, jeho barva je realistická a jehličí je měkké a příjemné na dotek. Pevné větvičky jsou odolnější a trvanlivější.

stromček (6)

Besten vám nabízí široký výběr vánočních stromků, vyberte si ten svůj už teď.