Pěstitelská sezóna se blíží! 🌱 Vyberte si z nejlepší nabídky zahradních fóliovníků a příslušenství na Bestente. 👌

Hygge styl: Zařiďte si šťastný domov

Nedostatek slunce, sychravé počasí a dlouhé zimní večery vědí ubrat na náladě snad každému. Nenechte si vzít pozitivní energii ani během těchto dní. Inspirujte se dánským konceptem štěstí Hygge, který v doslovném překladu znamená "cítit se dobře". Nejde jen o design bydlení, ale je to hlavně životní styl, který si zamilujete. V dnešní Bestent poradně vám poradíme, jak si zařídit šťastný domov podle dánského stylu hygge.

hygge(40)

HYGGE - FILOZOFIE ŠTĚSTÍ

I přesto, že Dánsko patří mezi země, kde se sluníčko ukazuje minimálně, jeho obyvatelé patří k nejšťastnějším lidem na světě. Za jejich pozitivní náladou a klidným životem se ukrývá filozofie štěstí - hygge. Tento životní styl se stal v posledních letech fenoménem po celém světě. 

hygge(42)

Hygge můžeme charakterizovat jako pocit klidu, pohodlí a radosti.

 

HYGGE ATMOSFÉRA U VÁS DOMA

Představte si, že ležíte zachumlaný do měkké deky a popíjíte teplý čaj nebo kávu při svíčkách praskajícího krbu. Tato představa dokonale odráží hygge atmosférukterou si můžete vytvořit i u vás doma. Tento dánský koncept štěstí a designu je velmi blízký skandinávskému stylu

hygge(43)

Charakteristické znaky pro hygge jsou hlavně:

-  jednoduchost

-  útulnost

-  spojení přírody a tradice

-  rovnováha

 

JAK SI ZAŘÍDIT DOMÁCNOST VE STYLU HYGGE?

V tomto stylu si můžete zařídit celou domácnost - obývací pokoj, ložnici, kuchyň i koupelnu. Největší důraz se klade na pohodlí, příjemné barvy a vůně.

 

1.  Hygge ve vaší ložnici

Kde jinde navodit příjemnou a harmonickou atmosféru, než ve vaší ložnici? Pro klidný spánek, ze kterého čerpáte enegii do dalšího dne, jsou ideální bavlněné povlečení s jemnými pastelovými barvami jednoduchými vzory.

hygge(36) hygge(37) hygge(38)

2.  Svíčky, vůně a aromaterapie

Tlumené světlo svíček navozuje pocit pohodlí. Zakomponujte je jako jednoduchou dekoraci do vašeho obývacího pokoje nebo do rohu vany. Ideálním doplňkem do vaší domácnosti bude aroma difuzér, který provoní každou místnost, ve které se nachází. Aromaterapie má pozitivní vliv na duševní pohodu, což dokonale vystihuje koncept hygge stylu.

hygge(9)

Přečtěte si také:

Aromaterapie: Příznivé účinky na zdraví těla i duše

 

3.  Nábytek

Vybírejte si přírodní materiály (dřevo, bambus) a designy, které kladou důraz na jednoduchost minimalismus. Levnější variantou je lakovaný nábytek - ideálně v bílé barvě, která do interiéru vnese světlo a rozzáří místnost. 

Z naší nabídky si vyberete interiérový nábytek, který do hygge stylu dokonale zapadne:

-  jídelní stoly a židle

hygge(20) hygge(19)

hygge(8)           hygge(4)

-  psací stoly

hygge(7) hygge(2)

-  noční stolky

hygge(5)      hygge(34)

-  konferenční a kávové stolky

hygge(23) hygge(24) hygge(25)

-  křesla a houpačky

hygge(27) hygge(29) hygge(13)

-  policové regály

hygge(14)                    hygge(16)

-  teepee stany

hygge(31)

-  toaletní stolky

hygge(15)

Tip:

Kombinujte barvy, jako jsou: bílá, šedá a hnědá. Tyto barvy se nádherně doplňují, působí harmonicky a posilují hygge filozofii.

 

4.  Dekorace

Jednoduchost je jeden z hlavních znaků hygge stylu - proto to s dekoracemi nepřehánějte. Vsaďte na přirozenost. Zakomponovat hygge styl můžete i ve vaší kuchyni. Při výběru kuchyňských potřeb dejte rovněž přednost přírodním materiálům - namísto plastových naběraček zvolte dřevěné nebo bambusové. 

hygge(18) hygge(10)  hygge(12)

Zařídit si domů v hygge stylu je především o tom, najít si čas pro sebe, svou duši, rodinu a přátele. Všechny ostatní doplňky vám jen pomohou navodit příjemnou atmosféru. 

 

Mohlo by vás zajímat:

Zařizujete dětský pokoj? Nezapomeňte na detaily

Aroma difuzér: Poznejte všechny jeho výhody

Toaletní stolek: Hollywoodský hit ve vaší ložnici